Vakarėlis vaikams lauke: priemonės ir idėjos

Mamos dažnai užklausia priemonių, tinkančių suorganizuoti šventę vaikams savame kieme. Surankiojau idėjas iš lavinuvaika.lt kampelių ir sudedu į įrašą – jūsų nepamirštamoms šventėms, jūsų džiaugsmo pripildytai vaikystei 😉

Sensoriniai kampeliai

Sensorinės priemonės puikios tuo, kad jos neturi amžiaus ribų. Poreikį paliesti, „praleisti“ pro pirštus spalvintas kruopas, tarkime, turi absoliučiai visi. Siekiantys daugiau sensorinių pojūčių įsirausia į kruopas ir visu kūnu 🙂 Įsirenkite kelis sensorinius kampelius įvairiose kiemo kampuose ir tiek tuos vaikus tematysite…:) Sensorines priemones tinka talpinti į dideles plastikines daiktadėžes, tarkime iš Ikea, po apačią galima kloti duso užuolaidą arba atmatuotą plėvelę iš Senukų.

  • Kruopos

Kruopas dažniausiai renkuosi perlines – pigiausios, gerai dažosi, smagiai byra. Iki 10 vaikų vakarėliui perku apie 10 kg kruopų. Jei dažau 3-imis spalvomis, beriu kruopas, padalintas į 3 dalis į šiukšlių maišus. Tuomet maišau maistinius dažus su vandeniu ir šliukštelnu skystį į maišus. Pamakaluoju maišą ir žiūriu ar spalva pasiskirstė ant kruopų tolygiai, ar užteko dažų. Jei ne, pilu dar. Kruopas išpilu ant didelio patiesalo (išsiskalbia) ar maišų, ar celofano ir palieku džiūti balkone ar kambario temperatūroje pernakt.

Priedai: į kruopas dedame įvairias siužetines figūrėles, mašinėles (statybines pageidautina), volelius, , šauktus, samčius, smėlio formeles, kibirėlius, į foliją suvyniotus lobius (saldaniukai, mažutėliai žaisliukai) ir pan. Vaikams begaaaalo patinka berti kruopas į taktilinius vamzdelius pro piltuvėlį ar paprastai ir stebėti kaip jos išbėga pro kitą galą. Arba vamzdelį sujungus pasidaryti kruopų barškutį 🙂

  • Šlykštukai ir plastilinai

Atskiras sensorinis kampelis tebūna paskirtas šlykštukams, puriesiems ar naminiam plastilinui. Naminį plastiliną, beje, galite nesunkiai išsivirti ir patys, receptas čia.

Plastiliną dėkite tiesiog ant dušo užuolaidos (kietesnės), ar matuojamos Senukų plėvelės, gal turite tentą.

Priedai: dėkite įvairius priedus: plastikinius peiliukus, paprastus ar specialius, kočėlus, bulvių košės trintuves, česnakų spaudykles, formeles, įvairias gamtines priemones – kankorėžius, kaštonus, akmenukus, štampukus, kurie puikiai atsispaudžia visose masėse. Dekoravimui puikiai tiks tos pačios spalvintos kruopos, įvairių formų makaronai. Galite paruošti įvairių formų iškirptą kartoną, ant kurio bičiuliai klijuos plastilinus ir puošdami priedais kurs savas kompozicijas.

Vaikus kūrybintis leiskite su darbiniais drabužėliais, kad ir jiems laisva būtų, ir jums galvos neskaudėtų dėl prilipusio šlykštuko 😉

  • Dirbtinis sniegas, Ledo kristalai, vonios želė

Visad didelio pasisekimo šiltesnę vasaros dieną sulaukia kampeliai su dirbtiniu sniegu, ar ledo kristalais, ar vonios žele. Miltelius beriu į tą patį plastikinį konteinerį ir duodu vaikams po stiklinaitę šilto vandens, kad patys užpiltų miltelius ir stebėtų jų bujojimą, maišant su rankelėm patys „privestų“ masę iki reikiamos konsistencijos. Į mases dėkite įvairius šaukštus, puodelius, lėkšteles, spalvotus forminius ledo kubelius ir pan.

 

  • Vandens kampelis

Vandens kampeliui pradžiai pritinka paprastas skaidrus šiltas vanduo. Vaikams labai patinka fokus-marokus su vandens spalvą keičiančia žele. Kiekvienam vaikui įduodamas puodelis su vandeniu ir šaukštas. Į šauktą pilama želė, kuri yra oranžinės spalvos. Kuomet vaikas įmaišo želę į vandenį, jis tampa mėlynas. Puodelio vanduo supilamas į bendrą dubenį, čia makaluojamas putoja ir kviečia į žaidimą. Vandens kampelį galima papildyti taktiliniais vamzdeliais, spalvotomis vandens bombomis,  vandens balionėliais, standžiomis putomis ir tuomet visas šis šlapias reikaliukas taps smarkiai „išnešantis“ 🙂

 

Dar chebrytei neabejotinai baisiai patiks, jei į šiltą vandenį pribersite kapsulyčių, iš kurių, kai jos pabrinks, išsiridens daug siužetinių figūrėlių. Vaikai visas jas, neabejotinai, prašysis pasiimt namo:)

 

  • Vandens karoliukų kampelis

Vandens karoliukai atskira nepakartojama pramoga, tad jai skirkime ir atskirą kampelį su įvairiais šaukšteliais, indeliais, česnakų spaudyklėm (jie labai smagiai spaudžiasi).

Piešimo kampelis

Piešimo kampelis, kaip ir sensorinis, yra bičiulių smarkiai mėgiamas ir nuolat „veikiantis“. Svarbu, kad piešimas būtų platus ir netikėtas:) Tarkime, klijuokite ant sienos didelius poperiaus lapus ar apverstus tapetus ir įduokite Chubbie markerinius dažus. Su kuriais ir potėpiai „riebūs“, dailūs, ir švarus piešimas gaunasi. Jei turite šalia laužavietę, vaikams tikrai patiks piešti su šaltais angliukais.

Dar gausite dideli + nuo vaikų, jei leisite piešti ant langų specialiai langams skirtomis kreidelėmis. Bus didelis įsitraukimas, o menus galop lengvai išvalysite su drėgna servetėle.

Jei šalia turite trinkeles, pakvieskite vaikus piešti su ryškiomis lauko kreidelėmis. Galite pasipiešti Gimtadienio tortus ir atsigulę pūsti žvakeles, ar štangą, kurią vaikas atsigulęs kilnos, ar sparnus, supermeno apsiaustus ir pan.

Piešimo kampelyje gali atsidurti ir spalvinamos Gimtadienio karūnos.

Ar kontūriniai markeriai, kurie puikiai pritinka ir tatuiruotėms piešti 😉

 

Palapinės

Jei kiemas platesnis, būtiniausiai pasistatykite palapines, į kurias mielai vaikai-katinai sugužės vakarėlio bėgyje. Galite padovanoti vaikui TIPI, kuris taps jaukia užuovėja žiemos vakarais namie, galite padovanoti konstruktorių Šiaudeliai ir čia pat drauge suręsti rėmus, ant kurios užmetus paklodę turėsite savadarbę palapinę 😉

Lipnios plėvelės kampelis

Ant išorinių namo langų galite tvirtinti lipnią plėvelę ir išpiešti ant jos įvairius monstirukų ar pan. siluetus bei pakviesti vaikus „įpūsti“ monstriukams gyvybės papuošiant juos gamtinėmis priemonėmis – lapais, spygliukais, samanom, žolėm, žiedeliais ir pan.

Judrūs žaidimai

Nepamirškite judrių žaidimų, tokių kaip virvės traukimas,  limbo šokis (vaikai skambant muzikai pasilenkus keliauja per virvę, kuri kaskart nuleidžiama vis dažniau), įvairios kliūtys iš kieme esančių daiktų ir pan.

Gimtadienio tortas

Su tuo saldžiu viskas suprantama, bet iš patirties – mėgiamiausias vaikų kartoninis, išpurkštas standžiomis putomis ir apibarstytas tom pačiom spalvintom kruopom 😉

 

Dideli vandens burbulai

Kaip gi be jų, nuostabių, šventinių:)

Bengalinės ugnelės

Na ir galop, saulei nusileidus, su tėvelių priežiūra vakaro kulminacijai – nenoninės bengalinės ugnelės.

 

 

Nepakartojamų jums vasaros švenčių akimirkų, nepakartojamos jūsų vaikų vaikystės!