Namudinės veiklos su 6-18 mėn. mažyliais

Tiek nuostabių veiklų, skirtų pypliukams užkliūna mano akis, kad tampa baisiai gaila, jog po namus neberopinėja, koks 8 mėn. stebukliukas. O dunda, laksto, kūliais verčiasi 2 stebuklų ilgos kojos 🙂 Tad belieka kol kas pasidžiaugti jūsų pypliukais ir pasiusti idėjų jūsų skaidriai, pažiniai, taip greit skriejančiai kasdienai. Pradedam:

1. Spalvoti baseino kamuoliukai

Puikiai limpa / atlimpa prie lipnios juostos, apvyniotos aplink dėžę, stalo kojas ir pan. Visą sieną šiai pramogai paskirti lipinant kamuoliukus ar nedidelius pripūstus balionėlius prie lipnios plėvelės.

2. Kartoninė dėžė

Kartoninė dėžė pats universaliausias žaislas ir išliks tokiu dar ilguuuus metus 🙂

  • Pradėkite nuo didesnės dėžės ir išpjautų joje iš įvairių pusių skylių. Pridėkite į ją mažyliui nematytų rakandų ir pasiūlykite išimti. Paskui – įdėti.
  • Su laiku galite daryti skylėms „užuolaidėles“ – vaikutis aiškiai nemato, kas viduje yra, bet apčiuopia prakišęs rankelę ir jo galvelėje jo kyla „n“ vaizdinių – „kas tai galėtų būti“.
  • Metinukams pasiūlykite dėžę su skirtingų dydžių skylutėmis, pro kurias galima mesti skirtingo dydžio dalykus. Skylutes galite apspalvinti skirtingom spalvom ir mesti dalykus pagal spalvas.
  • Mažyliams labai patinka, kai pro skylutes kažkas išlenda. Tarkime, kinder siurprizo žaisliukas,  pritvirtintas prie pagaliuko, papuoštas akytėm ir plaukais ar pirštų lėlytė. Jie juokias išsijuosę ir bando pagauti jį:) Kaišiokite žmogeliuką pro skylutes, įsitaisę kitoje dėžės pusėje.

3. Tūtelės

Tūtelės irgi taps labai dažnai naudojama priemone ilgus metus (jei įdarbinsite ją ;)). Tvirtinkite prie sienos su dviguba lipnia juosta arba lipinkite prie lipnios plėvelės ir meskite pro skylutes riešutus, pom pomsus. Mažyliams labai patinka traukalioti nedideles šilkines skareles, tad pasiruoškite iškuisti spintas 😉 Ką jau kalbėti apie žaidimo eigoje su kiekviena skarele sužaidžiamus KŪ-KŪ!

4. Dangteliai nuo drėgnų servetėlių

Prašau, nepatingėkite pasidaryti šios priemones ir ją naudositės ilgai ir įvairiapusiškai, pažadu! Taigi, išlaisvinkite plastikinius dangtelius nuo drėgnų servetėlių pokų ir su karštais klijais pritvirtinkite juos prie kartoninės dėžės, išpjovę skyles.

Parodykite mažyliui kaip atidaryti / uždaryti dangtelius (pradžioje jų neužfiksuokite uždarydami, kad nesukeltų sunkumų atidarant); parodykite kaip įmesti daiktus, pasidžiaukite kartu kaip jie dunksi, kaip gerai mažyliui sekasi įmesti.

O dar mažyliui laaabai patiks, kai atidaręs dangtelius jis pamatys įvairiausių gyvūnų nuotraukas. Na o užvis labiausiai jis džiaugsis, atradęs po dangteliais savo mylimiausių nuotraukas – mamos, tėčio, brolio/sesės, senelių ir pan.;)

5. Folija

Folija! Ją mažyliai dievina dėl blizgumo ir žūt-būt pasiryžta atvynioti kiekvieną gumulėlį ir pasižiūrėti ką gi mama jame paslėpė – gal skanuką, o gal nematytą spalvotą dalykiuką, gamtinį lobyną 🙂

Daug gumuliukų tokių paruoškite ir primeskite, tarkime, į sensorinę kaštonų dėžę. Prirankiokite į burnytę netelpančius kaštonus.

6. Grotelės

Panašias groteles tikrai rasite depuose ir senukuose. Jei praverti pro jas spalvingas juosteles ir ant juostelių galų prikabinėti medinius žiedelius (rasite prie užuolaidų skyriaus) ir kitus rakandėlius, labai tikėtina, kad jūsų ropliukai bei metinukai su dideliu susidomėjimu jas tampys žemyn-aukštyn ir prikabinėtą atradinės 😉

 

7. Veidrodis

Ikimetinukams labai patinka veizėti į veidrodį ir matyti…kitą vaika! 🙂 Taip taip, ikimetinukai matydami veidrodyje save, liesdami veidrodį ir guguodami daro ne ką kitą, kaip bando užmegzti kontaktą su tuo kitu vaiku. Jie savęs dar neatpažįsta. Nuo metukų vaikas jau suvokia, kad veidrodyje esantis vaikas tai ne kitas, bet dar iki galo nesuvokia ir kad tai jis. Šiuo laikotarpiu (12-18 mėn.), ko gero, vaikiukas į atspindį veidrodyje žvelgs kiek įtariai. O tarpsnyje 18 – 22 mėn. jau turėtų atpažinti save. „Piuko nosis“ testas padės atskleisti, ar vaikas atpažįsta savo atspindį: ištepkite vaiko nosytę raudonai mamos lūpdažiu ir parodykite jo atspindį veidrodyje. Jei vaikas lies savo nosytę – jis atpažįsta save. Jei liečia veidrodyje esančią nosytę – dar ne.

Taigi, vienu ar kitu atveju, veidrodis domina, masina, kviečia manupuliuoti, todėl bet kokia veikla ant jo – ar piešimas šilkinėmis kreidelėmis, ar prilipinimas ant veidrodžio sensorinių maišelių su vandens karoliukais ir kt. sensoriniais reikalais, ar paprastų spalvotų krepinio popieriaus juostelių pritvirtinimas – turėtų baisingai įtraukti 😉

8. Balionai

Na, patys žinote, balionai, ko gero, visad ir didžiausius „wow“ sukelianti priemonė.

  • Pabandykite į juos įdėti pom pomsus, manipuliuoti tokiais, kai kažkas „laksto“ dar smagiau.
  • O dar galite pripilti į balionus nedaug vandens ir pririšti prie jų virveles. Virveles pritvirtinti prie stalo krašto, ar ant lango, durų staktos. Mažuliukams bus laaabai smagu bandyti juos sugauti, o sugavus, gniaužti, bandyti įkąsti 😉
  • Balionus, pripiltus vandens smagu ir gaudyti tiesiog pačiame vandenyje – vonelėje ar pripylus į dubenį.

9. Lipni plėvelė

Ant lipnios plėvelės lipinamos kietesnio spalvoto audinio skiauteles ar bet kokios plokščios figūros, jau tikrų tikriausiai privilios jas nulipinti. O gal ir prilipinti 😉

10. Kempinėlės

Kitą kartą besiprekindami maximose, nepraeikite pro maudynių skyrių ir apsirūpinkite įvairių faktūrų kempinėlėm. Sukarpykite jas mažesniais gabaliukais, juostelėmis, užpilkite vandeniu ir pirmyn į apčiuopimą, suspaudimą, išgręžimą, mėtymą 🙂

11. Juostelės

Spalvotų atlasinių juostelių užkaišymas už komodos stalčių. Kaip manote, jūsų bičiuliukui patiks? Manyčiau!

12. Muzikavimas

Leidžiate savo mylimukams pamuzikuoti, būgnijant ant keptuvių, puodų, dubenų su mediniu šaukštu…? – Leiskite! 🙂

13. Sienos

  • Visi tie mažųjų drabužėliai – tokie spalvingi, kad jų tiesiog neįmanoma…nepakabinti ant sienos 🙂 Taigi – pakabinkite! Mažiesiems bičiuliams bus laaabai smagi pramoga drabužėlius per erdvę atrasti ir nuo sienų nulipinti.
  • Ant sienų prilipinti galima ir įvairiausių kempinių (su jomis gi smagu surengti ir kempinių mūšį) bei su popierine lipnia juosta „įkalinti“ įvairias gyvūnų figūrėles ar iš esmės bet ką! 🙂

14. Vanduo

Vanduo tai atskira tema ir dažniausiai visa kas su juo susiję – yra gerai 🙂 Kai vanduo būna paspalvintas lašeliu maistinių dažų ir pagyvintas guminiais ančiukais, žuvytėm, susuktom iš pūkuotų vielučių – dvigubai gerai!

15. Sensoriniai maišeliai

Į sesnorinius maišelius (stiprius, zipinius, papildomai užtvirtintus ties užsegimu lipnia plėvele) iš esmės gali keliauti bet kas: vandens rutuliukai, pom pomsai, pūkuotos vielutės, želė, vanduo su žaliais žirneliais, spalvintas vanduo su blizgučiais ir pan. Dėkite juos ant grindų ar tvirtinkite prie veidrodžio, sienų, langų ir leiskite mažosiom rankutėm tyrinėti!

Dalinkitės komentaruose savo namudine veikla su 6-18 mėn. mažuliukais!

Aukite sveiki ir laimingi,

tebūna ilgos dienos (ne metai, nes tie tai prašuoliuoja šakės kokiu greičiu…) prisotintos naujais džiugiais atradimais ir kuo daugiau teigiamų emocijų!

Julija + Timūras + Sonija