16 priemonių vasaros pramogoms

Vasara, iš esmės – jau pramoga! O visi gamtos lobynai, dovanojami šio meto laiko – geriausia lavinimo ir LAIMĖS auginimo priemonė! 🙂

Vienok, tikrai gausis praturtinti dieneles kūryba, sensoriniais pojūčiais ir netikėtais atradimais mūsų metai iš metų naudojamomis vasaors priemonėms. Rekomenduojame:

  1. Vandens balionėliai

Ką ir besakyti, vandens balionėliai „numero uno“ vasaros pramogose. Su jais ir vandens mūšį žaisti (sutinkant žaisti visiems dalyviams ;)), ir į taikinį mėtyti, ir tiesiog sprogdinti rankose,  gaudant ir trypiant kojom, durstant pagaliukais, prakandant:) Šlapia, smaguuuu!

Namų sąlygomis – į vonią ir smaigstyti dantų krapštukais, užšaldant.

2. Vandens karoliukai

Labai karštą vasaros dieną, rutuliukus puiku sumesti į didelį dubenį kartu su ledukų kubeliais. Fantastiškai taktiliška ir gaivu 😉 Toliau – rūšiuoti, berti nuo kaskadų, traiškyti su česnakų spaudykle, bulvių košės trintuve, pilti į balionėlius ir daryti antistresinius kamuoliukus, žaisti kartu su Crazy Foam putomis.. Mažiausiems berti į zipinius maišelius, į plastikinius buteliukus.

Galima berti į vonią ir išgaudyti su sieteliu. Galime dėti į kriauklę (jei nėra kamščio, galima kriauklę iškloti folija).Galima rutuliukus užšaldyti.  Regis, veiklos per akis 🙂

 

 

3. Šlykštukas

Šlykštukas, tiesa sakant, visais metų laikais, visose erdvėse – nepamainoma sensorinė priemonė. Su kuria ir burbulus per šiaudelį pūsti, ir minkyti, ir tąsyti, ir trilijoną siužetinių žaidimų sužaisti 😉

 

 

4. Kapsulės su išaugančiais gyviais

Panardini kapsules į  šiltą vandenį, o už kelių minučių iš jų „išsirita“ įvairių formų  kempinėlės! Stebuklas, ne kaip kitaip 🙂 Kempinėles  naudojame ir išspaudžiant vandenį (Montessori pratimas), ir mirkant į dažus – antspauduojant, ir siužetiniams žaidimams, ir lipdant prie vonios plytelių, dušinės, ant drėgno lango – kuriant istorijas 😉

 

5. Kreidelės stiklui GLASS FUN

Oj, šiosios gerai ir metinukams ir paaugliukams, ir ant langų iš vidaus, ir iš lauko, ir ant veidrodžių, ir vonioje, ant dušo kabinos, ir ant automobilinių žibintų, stiklų….Vienžo neišpasakytai! Ryškios, lengvai nusivalančios su drėgna servetėle. Pasaka – ne priemonė 🙂

6.Crazy Foam putos

Ir ant pievos, ir kubile, tazike, ant kartoninio torto, kriauklėje, vonioje, ant patiesto dušo užuolaidos šokant, slystant, kūliais verčiantis. Manau, visą Crazy Foam „vaibą“ pajutote:)?

7. Ryškios lauko kreidelės Chunky

Ryškesnių nesame atradę ir be galo, be krašto džiaugiamės, kad šiosios gyvena mūsų lentynose ir pasiruošusios nuspalvinti mūsų-jūsų vaikystės dieneles!

8. Didelių muilo burbulų pagaliai ir milteliai burbulų skysčiui pasigaminti

Didelius muilo burbulus mes pučiame septinti metai ir meilė jiem tik auga! Kviečiame atrasti vasaros pramogose didelius muilo burbulus ir jus!

9. Vaikiškas fotoaparatas

Visos vasaros įspūdžiams įamžinti ir/ar fotografavimo iššūkyje sudalyvauti – vaikiškas fotoaparatas!

 

10. Ledo kristalai ir dirbtinis sniegas

Jei bus laaaabai karšta, šios dvi sensorinės priemonės sugrąžins jus į žiemos linksmybes 😉

Ledo kristalai:

 

Dirbtinis sniegas:

11. Lankai, katanai, durklai, kardai

Visi šie mediniai kovo įrankiai, padės kryptingai išeikvoti visą tą galybę berniukiškos (arba mergaitiškos) energijos bei sužinoti apie garbingus kovos menus, reikalaujančius strateginio mąstymo, taillumo, apsukrumo ir gudrumo.

12. Skaidrus spalvotas plastikas

Ar pasigaminti štai tokius spalvotus stiklus, kuriuos nešamės į lauką ir stebime pasaulį pasirinktomis spalvomis.

Ar klijuojame ant iškirptų popierinių lėkštučių. Ar tiesiog klijuojame pro langą ir stebime pasaulį savaip. Ar klijuojame prie lipnios plėvelės. Skaidrus spalvotas plastikas – kūrybiškumą skatinantį, vaizduotę sparčiau vystanti priemonė 😉

13. Magnetinės lentos

Visose kelionėse, eilėse, ar bet kur, kad nesulysti į ekranus – magnetinės lentos na – nepamainomos!

14. Vandens fontanai „Aštunkojis“ ir „Banginis“

Na, šiai priemonei nėr lygių  1-3 m. bičiuliukų tarpe, kurių neištrauksi iš vandens 🙂 Jau matau juos visus, sutupusius „balejkose“, besidžiaugiančius šiais vandens fontanėliais:))

15. Puriojo plastilino rinkinys

Šiuos rinkinius vežamės į visas mūsų vasaros stovyklas ir šventes. Ir jie visada visada randa lipdytojų įvairiausio amžiaus tarpe. Nėr puikesnio laiko, nei sutupti ant dekio ir lipinti iš šios „debesėliškos“ masės viską, kas kam ant dūšios ir vaizduotės:)

16. Lipni plėvelė

Plėvelei laaaabai patinka glausti ant savęs įvairiausius žiedus, lapelius, šakeles, kuriant gamtos paveikslus:)

Fantastiškų atradimų ir šauniausių potyrių vasaros, draugai!

Julija + Timūras + Sonija