Tinklaraštis

Vakarėlis vaikams lauke: priemonės ir idėjos

Mamos dažnai užklausia priemonių, tinkančių suorganizuoti šventę vaikams savame kieme. Surankiojau idėjas iš lavinuvaika.lt kampelių ir sudedu į įrašą – jūsų nepamirštamoms šventėms, jūsų džiaugsmo pripildytai vaikystei 😉

Namudinės veiklos su 6-18 mėn. mažyliais

Tiek nuostabių veiklų, skirtų pypliukams užkliūna mano akis, kad tampa baisiai gaila, jog po namus neberopinėja, koks 8 mėn. stebukliukas. O dunda, laksto, kūliais verčiasi 2 stebuklų ilgos kojos 🙂 Tad belieka kol kas pasidžiaugti jūsų pypliukais ir pasiusti idėjų jūsų skaidriai, pažiniai, taip greit skriejančiai kasdienai. Pradedam:

16 priemonių vasaros pramogoms

Vasara, iš esmės – jau pramoga! O visi gamtos lobynai, dovanojami šio meto laiko – geriausia lavinimo ir LAIMĖS auginimo priemonė! 🙂

Vienok, tikrai gausis praturtinti dieneles kūryba, sensoriniais pojūčiais ir netikėtais atradimais mūsų metai iš metų naudojamomis vasaors priemonėms. Rekomenduojame:

Virš 20 veiklų idėjų rudens vakarams

Dienos niūryn, vakarai ilgyn, varvančios nosys uždaro duris į visur ir…VALIO! Turime galimybę visi sulėtinti tempą ir pabūti kokybišką laiką kartu. Žaidime!?

Važiuojam!

Taktiliniai eilėraščiai

Kiek ten tų glaustymosi per dieną su vaiku turi būti? Kaip pasakė šeimos terapeutė Virginia Satir, „4-ių apkabinimų per dieną mums reikia norint išgyventi. 8-ių apkabinimų per dieną mums reikia norint išsilaikyti. 12-os apkabinimų per dieną mums reikia norint augti“.

13 žaidimų ant pievos idėjų

Štai beveik ir prašvilpė dar viena vasara! Ir tu supranti, kiek čia jų belikę, kai jūs dar štai taip – glaudžiai, dažnai, su visom emocijom, su visais potyriais ir atradimais kartu. Paskui – darbai, paskui – užaugę vaikai, kurie jau be tavęs į kiemą prašos. Et, semkime tas vasarėles kartu, atraskime, patirkime, džiaukimės – kartu!

Kai tėvystė išgarina. Pažvengiam, palinkčiojam ir kapanojamės toliau.

Apie tai, kad tėvystė, tai mums suteikta Visatos malonė nėra nė ką kalbėt. O štai apie tai, kad tėvystė emociškai išgarina, fiziškai išvargina ir ne vieną ašarą išspaudžia, pasikalbėti reikia ir sveika! Iš tokių tad bėdų gimsta daug komiškų situacijų bei pasakymų, kurie bent tą akimirką prajuokina, šiek tiek pastiprina ir suteikia jėgų kapanotis toliau 🙂

Lipni plėvele: „n“ būdų prasmingam žaidimui

Prieš kokius metelius atradome lipnią plėvelę ir trūks-plyš užsibrėžėme apgyvendinti ją lavinuvaika.lt lentynose, kad kuo daugiau lietuviukų atrastų prasmingą žaidimą su šiąja priemone.

Lengva nebuvo – plėvelės kaštai su siuntimu iš užsienio – be galo dideli. Teko ieškotis Lietuvoje kas tokias plėveles gamina, kurių lipnumas geriausias, kas jas pjauna…ir štai, po kelių įveiktų kalnų bei kalnelių –  plėvelė pas mūsų lentynose ir jau kokie 1000 namų langų buvo pasidabinę jomis 🙂

Kaip „išmokyti“ vaikus būti laimingiems: 6 pratimai

Laimė – tai visai ne rezultatas. Ne gavimas kažko, ko mes neturime. Tai viso labo vertinimas to, ką turi.

Maži vaikai negeba įvertinti tėvų pastangų, negeba suvokti kokia yra komfortiškos vaikystės kaina. Tačiau savo pavyzdžiu tėvai gali pastebėti ir įvertinti tai, kas mus supa. Nuolatos. Rezultate vaikai suvoks tėvų pastangų vaisius ir pradės juos vertinti.

17 veiklų idėjų ant šviesos stalo

Štai jus įsigijote lavinamąjį šviesos stalą, pabėrėte smėlio, kruopų, gal kiek papiešėte, o tuomet dažnai iškyla klausimas „ir kas toliau…?“ 🙂 Pažįstamas jausmas? Puiku! Labai tikiuosi, kad po šio įrašo netversite savame kailyje kaip norėsite kuo greičiau išbandyti visas siūlomas veiklų idėjas. Atrasti savo mėgiamiausias ir jas plėsti, modifikuoti, transformuoti…;)

Neriame, semiamės ir papildome komentaruose tuom ko neišvardijau, kad vienoje vietoje turėtume šūsnelį idėjų šviesos terapijos pavergtiems 😉

10 žaidimų su TĖČIU idėjos

Neįmanoma įvertinti tėčio įtakos vaiko gyvenime! Vis tik, daugelis mamų dažnai gauna pasiskųsti, kad tėčiai mažai tepadeda, kad nedalyvauja vaiko priežiūroje, ugdyme, auklėjime, žaidimuose. Dažnai taip ir yra. Vis tik dažniau mamos pačios ir nustumia tėtį į antrą planą.

Kaip gi padovanoti tėčiui pilnaverčio „augintojo“ jausmą?

Žiemą lauke su vaikais: 10 idėjų veiklai

Nežinau kaip kaip jūsuose, bet pas mus išsiruošti su keturmečiu ir dvimete į lauką kainuoja daug prakaito ir kantrybės. Ir nieko čia nepadarysi, be abejo. Bet kai išsiruošiama, norėtųsi lauke praleisti daugiau nei 15 min. O po šitiekos, kaip taisyklė, vienas arba kitas pradeda zyzaliot, kad šalta, kutena, duria, nepatogu, noriu sysiu ir t.t. ir pan. Todėl dažniausiai pasikaustau keliomis idėjomis veiklai, kad pabūti gryname lauke bent valandėlę ir pamiršti visus „Zzzz“. Nu nekantrumu lauksiu jūsų idėjai žaidimams ir veiklai lauke, o kas dalinuosi mūsų mėgiamiausiomis. Tikiuosi, bus naudinga!

Kvėpavimo pratimai: 8 idėjos žaidimams

Reikalas tas, jog taisyklingas kvėpavimas = sveikas gyvenimas. Ir mokytis taisyklingai kvėpuoti bei atlikinėti kvėpavimo pratimus – žaisti, turėtų kiekvieni namai, ugdymo įstaigos, kuriuose karaliauja 2-7 m. vaikai.

Kvėpavimo pratimai būtini vaikams dažnai sergantiems peršalimo ligomis, bronchitu, sveikstantiems po plaučių uždegimo, vargstantiems su bronchine astma. Kvėpavimo gimnastika puikiai papildo medikamentinį, homeopatinį, fizioterapinį gydymą, vysto dar nebrandžią kvėpavimo sistemą, stiprina organizmo gynybinę sistemą.

6 bendravimo principai su vaikais iki 3 metų

Yra žinoma, jog vaikai iki 3 metų dar nesuvokia nei priežasties, nei pasekmės kaipo tokių. Taigi, kyla klausimas „kaip elgtis, kad išmokinti vaiką tinkamai elgtis?“. Pateikiu 6-ias ilgametės Montessori pedagogės įžvalgas šiuo klausimu ir kviečiu į diskusiją.

Smėlio terapija: 6 žaidimai-pratimai smėlio dėžėje ir paplūdimyje

Dabar, kuomet orai leidžia ilgą laiką praleisti lauke, pats metas aktyviai ir turiningai išnaudoti gamtines priemones. Tai puikiausia alterantyva bet kokiems brangiems  žaislams, vystanti vaikų vaizduotę, motoriką, jutiminį aparatą, mokanti mylėti ir geriau suvokti aplinkinį pasaulį. Šiame įraše – detaliau apie smėlio naudojimą vaikų lavinime ir auklėjime. Malonaus ir naudingo skaitymo! 🙂

10 veiklų dvimečiui pagal Montessori

Šiame įraše pateiksiu paprastus pratimus pagal Montessori, kuriuos lengvai pravesite savo dvimečiui namų sąlygomis. Smulkiosios motorikos lavinimas ir savarankiškumo skatinimas, žodyno plėtimas ir rankos paruošimas rašybai – štai esminiai momentai, kurie „jaudina“ jūsų dvimetį ir į kuriuos reiktų orientuotis jums žaidžiant / dirbant su savo mažyliu. Pradedame!

Kuo užimti vaiką „nevaikiškose“ vietose

Dar kuomet Timūras buvo tik vienas, dažnai susidurdavau su klausimu, kuo jį užimti kavinėje, eilėje poliklinikoje, ilgesnėje kelionėje automobiliu. Trumpai tariant – „nevaikiškose“ vietose, kur aplink nėra nieko smarkiai įdomaus vaikui, bet kur jam reikia išbūti tam tikrą laiką. Tuomet veiklų diapazonas apsiribojo skaitymu ar spalvinimu ir bėdos didelės nebuvo. Bet į pasaulį pasibeldus sesei viskas kur kas pasudėtingėjo 🙂 Visų pirma – dažniau tenka būti ne namuose: papildomi būreliai, veiklos, darbai ir pan. Antra – užimti vaikus, kuomet vienas 4-ių, o kita – 2-iejų metų – užduotis ne iš paprastųjų.

Kokias priemones ir žaislus renkasi „Montessori“ pedagogikai „prijaučianti“ mama

Jei skaitote šį įrašą, tikėtina, kad esate domėjęsi Montessori, Valdorfo, Reggio Emmilia ir kitų edukologų ugdymo programomis. Tikėtina ir tai, jog žinote, kad Montessori pedagogikoje naudojamos iš pažiūros „sausos“ priemonės, kurios, patyrusių pedagogų prezentuojamos, įtraukia bičiulius ne mažiau, nei pirmą kartą pamatytas šviečiantis-garsus skleidžiantis žaislas 🙂

Pavasariniai džiaugsmai lauke: 15 idėjų veiklai

Sinoptikai sako, kad birželis – lėtingiausias mėnuo Lietuvėlėje, tad semkime gegužės saulę, paįvairinkime buvimą lauke lavinančiomis, laimę auginančiomis veiklomis ir džiaukimės vaikyste – VISI!