Vamzdelis (1 vnt.)

Kai pirmą kart pamačiau šiuos vamzdelius, nenumaniau kam jie skirti, bet vaizdinyje iškart iškilo pilstymo sistema ir pamąstymai kaip ją pritvirtinti vonioje. Įgavusi į rankas vamzdelius mano chebrytė iškart aptiko džiaugsmą juos ištraukti ir atgal sutraukinėti. Garsas ir jausmas tai darant kažkokie neapsakomi.

Vėliau darėsi karoliai, pilstymo sistemos prie ežero, vamzdelių sujungimas ir suformuotų lankų mėtymas ant įsmeigtų į smėlį pagaliukų, tūtavimas („didelis dramblys šis ir lėtai žingsniuoja jis, trimituoja jo straublys, trū tū tū, trū tū tū, tū tū tū“).

Na o prie ežero, pamačiusios mūsų vamzdelius paaugliukės suklykė „fidžetaaaai, nooorim, kur pirkot???“. Sakau dar neįtraukiau į pardavimą…Mergičkos žiūrėjo tooookiom akim, kad nebeliko kas daryt, susimirksėjom su savąją chebryte ir pelnėm karmos taškų dovanodami savuosius vamzdelius. Pasijuokėm, kiek daug džiaugsmo paaugliukėm suteikė, regis, paprastas vamzdelis.

Nepaprastas, vienok, nepaprastas! Paaugliukės iškart nėrė su vamzdeliu ežeran, traukė ir sutraukinėjo, pasidabino karoliais, tyrinėjo, kokį garsą ištraukiamas vamzdelis skleidžia po vandeniu:)

Vamzdeliai, dar gi, tvirtinasi prie vandens čiaupo! Ar jau matote, kiek linksmų maudynių jūsų laukia?! 🙂

Vamzdelio ilgis (neišskleisto) – 20 cm, skersmuo – 2 cm.

Turime įvairių spalvų vamzdelių – mėlyna, rožinė, geltona, oranžinė, žalia. Komentarų laukelyje, esančiame pirkimo žingsnyje, nurodykite, prie kurios spalvos širdis linksta:), kitu  atveju spalvos bus parenkamos atsitiktinai.

 


Sensorinės priemonės

Lytėjimo impulsai yra formuojami per odą, kuri turi lytėjimo receptorius - nervai esantys po oda ir sudaro taktilinę sistemą. Odos receptoriai reaguoja į šaltį ir karštį, į slėgį, skiriame švelnų prisilietimą nuo paspaudimo, skausmo. Taktilinė sistema vaidina didelį vaidmenį suvokiant aplinkinį pasaulį, jos dėka jaučiame savigynos ar savisaugos reakcijas. Visoje žmogaus odoje yra receptorių, tačiau įvairiose žmogaus kūno dalyse jie pasiskirstę nevienodai. Pavyzdžiui, pirštuose skiriamoji erdvinė geba yra kur kas didesnė lyginant su kitomis kūno vietomis. Lytėjimo pojūtis ypač yra svarbus žmonėms, netekusiems regos. Tačiau šis pojūtis svarbus ir matantiesiems -
taktilinė sistema suteikia mums informaciją per lietimą (pirmiausia per odą), o tai turi įtakos elgesio formavomuisi ir leidžia pajusti įvairius pojūčius.

Taktilinis stimuliavimas moko vaiką panaudoti savo ranką kaip lytėjimo ir griebimo organą, pajusti malonius ir nemalonius pojūčius, juos skirti, lavina pirmines rankų veiklos formas.


Maudynės

Vanduo, kaip ir žemė/smėlis - gamtos stichija, kuri labiausiai įtraukia ir nepaleidžia mažiausiai nuo jos atitrūkusius. Mažiausiai atitolusius nuo Motinos gamtos - vaikus.
Buvimas, žaidimas vandenyje be tiesioginės higieninės ir sveikatos stiprinimo (grūdinimas, inhaliavimas) naudos turi ne mažesnę teigiamą emocinę naudą - daugelis vaikų būdami vandenyje trykšta džiaugsmu. Vandens procedūros, kad ir kur jos vyktų suteikia daug laimės ir palaimingo atsipalaidavimo joms pasibaigus.
Kviečiame kiekvienas maudynes paversti maža švente ne tik vaikams, tačiau ir sau patiems - sugeriant visas tas teigiamas emocijas. Te LavinuVaika.lt gyvenančios maudynių priemonės ir žaislai padeda jums sukurti mažas maudynių šventes ;)Lavinimo sritys

  • Lavinamas taktilinis jautrumas
  • Nuramina emocijas
  • Vystoma vaizduotė ir išradingumas

Rekomenduojamas amžius

  • 1 m. +

Papildoma informacija

Žymos

1,90 1,20