Idėjos Naujametiniam vakarėliui su vaikais

Šiek tiek idėjų, priemonių veikloms,  skanukų, viską apipiname laukimo džiaugsmu ir štai – fantastiškas Naujametinis vakarėlis su mažaisiais įmanomas 🙂

Valandų skaičiuoklė su balionais arba maišeliais

Visa ko pagrindu tampa valandų skaičiuoklė. Tarkime, iš balionų. Prisipučiame spalvingus balionus ir užrašome ant jų valandas. Nuo tos, nuo kurios pradedame vakarojimą – Naujųjų laukimą. Tarkime, – nuo 17 val. Taigi, jums prireiks 8 balionų sužymėtų nuo 17:00 iki 00:00 val.

Balionai sukabinami eile ar ratu, vaizduojant laikrodį ir kas valandą susprogdinami. Balionuose slypi užduotėlės / idėjos veikloms tai valandai.

http://www.toddlerapproved.com

Valandų skaičiavimui galite suruošti ir maišiukus. Juose be tos valandos veiklų idėjų gali būti ir mažos staigmenėlės. Ko gero, vaikai jau bus labai išsiilgę Advento kalendoriaus:)

Galimos veiklos, pramogos:

17:00 – Dekoruoti Naujametines karūnas ir akinius

a) Galite pasurūpinti „gatavom“ „Nuotykių“ arba universaliom karūnom ir jas spalvinti su flomasteriais, apklijuoti kristalais, pom pomsais, ar net puriuoju plastilinu.

 

 

b) Karūnas galite susimeistrauti ir iš paprastų popierinių lėkščių:

c) Taip pat galite pasigaminti nuotaikingus akinius, kuriuos atsispausite  čia. Priklijuokite atspaustus lapus ant kartono, kad akiniai būtų tvirtesni. Nuspalvinkite juos, išsikirpkite, priklijuokite prie akinių „auseles“ ir pirmyn matuotis – fotografuotis 😉

18:00 – Dekoruoti Naujametinę picą

Galbūt pica nebūtų pats geidžiamiausias Naujųjų patiekalas, bet vaikams, ko gero, labai patiktų dekoruoti savą Naujametinę picą!

Patiekite ingridientus ir leiskite jiems improvizuoti. Net jei uogos iš kompoto atsidurs ant vieno gabalėlio su brokoliu ir kumpiu, – tai vistiek bus gardžiausias kąsnelis. Juk pačių pagamintas! 😉

http://www.toddlerapproved.com/

Desertui galite m&m’siukais dekoruoti  išrašytus 2021 skaičius.

Kalbant apie m&m’us, yra toks be gali fainas žaidimukas, kuomet dalyvis nežiūrint ištraukia vieną saldainiuką ir atsako į klausimą, kuris priklauso nuo ištrauktos saldainio spalvos. Vienas iš pavyzdžių žemiau, o daugiau galite rasti Google paieškoje suvedę „m&m question game“.

 

19:00 – Žaisti!

O žaidimai priklauso nuo jūsų bičiulių amžiaus, jūsų pačių išmonės ir erdvinių galimybių 🙂 Pateikiu kelias idėjas, mano galva, puikiai tiksiančias naujametiniam vakarui įvairaus amžiaus vaikams:

Vyresniems ir suaugusiems:

 • Kojiniagalvis. Į pėdkelnių galus (pėdas) įdedame po svogūną. Pėdkelnes maukšliname žaidėjui ant galvos. Tikslas, mosikuojant galva su pėdkelnių galais numušti kuodaugiau stiklinaičių, skardinių ar plastikinių butelių per tam tikrą laiką.

 

 • „Shake you body“. Vaikams pritvirtinama virš sėdimosios dėželė nuo servetėlių. Dėželėje prakirpta anga, į vidų dedame ping pongo, baseino kamuoliukai arba folijos gumuliukai. Tikslas, muzikos fone sokti ir kratyti klubus taip smarkiai, kad kuo kreičiau visi kamuoliukai iš dėžės iškristų 😉
 • 2 l šlykštukinio džiaugsmo. Oooooj, bičiuliai, neabejokite, įsimintiniausia Naujųjų sutikimo akimirka (valanda – dviem:)) taps žaidimas su šiuoju fantastišku šlykštuku. Galėsite „pateikti“ jau paruoštą suaugusiųjų, o galėsite leisti susimaišyti ingridientus patiems dalyviams. Kaip bus smaguuu!

 

 

 • Puodelių biliardas. Pirma, iš puodelių galima išstatyti kuo didesnes įmantresnes konstrukcijas – eglė, pilis ir pan. Vėliau su kamuoliais, „ragatkėm“ ar kitkuom tuos puodelius išmušinėti.
 • Metų apžvalga. Metų apžvalgos žaidimas žaidžiamas su kortelėmis. Traukiame korteles ant kurių klausiama: gėdingiausia metų akimirka? Kokio įvykio metu „skaniausiai“ juokeisi? Mėgstamiausia metų daina? Geriausia metų akimirka. Geriausias metų filmas. Įsimintiniausia metų kelionė. Metų diena, kurią norėtum išgyventi VĖL ir VĖL.  Geriausias metų dialogas. Geriausias dalykas, kurį metų bėgyje padarei kažkam. Didžiausia metų pamoka ir pan.
 • Šeimos pasiekimų stiklainis. Pasidarykite naują tradiciją ir pristatykite šeimai stiklainį, į kurį nuo Naujų metų kas savaitę dėsite po lapelį, kuriame užrašysite tai, kas įsimintiniausia jums įvyko per praeitą savaitę: įvykis, gyvenimo pamoka, naujos pažintys, geri darbai, pagalba kitiems, nauji atradimai, susitikimai, įgyti įgūdžiai ir t.t. ir pan. Jau kitų metų gruodžio 31 d. dieną atsukę stiklainį, turėsite įsimintiną vakarą skaitydami tai, kas kiekvienam šeimos nariui įvyko reikšmingiausia per metus. Neabejotinai, geriau pažinsite vieni kitus!

Žaidimai mažesniems:

 • Veriame eglę ant storesnio medinio iešmelio. Eglės „dedamosios“ žaliai išdažyti ir sukarpyti kartono lakštai su skylutėmis per vidurį.
 • Gaminame 2023 simbolį – triušį iš kojinių ir ryžių. Vaikams patiks berti ryžius į kojines, stebėti, kaip mikliose mamos rankose per kelias minutes ryžių prikimštos kojinės virsta triušiais;)
 • Plastilininių metų dekoravimas:

Išsiverdame puodeliaitį naminio plastilino. Receptą rasite čia.  Nusispalviname jį maistiniais dažais. Arba pakviečiame prie puodų mus ir įsigijame naminio plastilino iš lavinuvaika.lt lentynų. Suformuojame 2023 skaičius ir dekoruojame viskuo, ką gražesnio rasite namie (makaronai, beje, irgi labai gražu:))

 • „Chlapuškių“ darymas

Išpjauname popierinių puodelių dugnus. Aptraukiame dugną ir puodelio dalį balionais. Pro viršų dedame pom pomsus arba vatos, folijos gumulėlius. Įtraukiame baliono galą ir pokšt pokšt pokšt!

 • Fejerverkai stiklinėje

Pilame į skaidrią stiklinę ar stiklainį 3 dalis vandens ir 1 dalį aliejaus. Pipete varviname maistiniais dažais spalvintą vandenį ir stebime kaip gražiai pro aliejų besisunkaintis spalvintas skystis  nuspalvina stiklinės / stiklainio vandenį.

 • Debesėlis stiklinėje. Galite daryti ir „bealiejinį“ variantą. Pripilkite skaidrią talpą vandens, užpurkškite skutimosi putų ir varvinkite maistiniais dažais spalvintą vandenį tiesiog ant jų. Dažai sunksis pro putas ir gražiai leisis į vandenį, sudarydami užburiančius raštus.

 

 • Žaidimas su dirbtiniu sniegu

Ko gero, žiemiškiausia ir sensoriškiausia veikla namų sąlygomis 🙂 Dirbtinio sniego miltelius užpilame šiltu vandeniu ir stebime, kaip per sekundes gauname diiidelį kiekį dirbtinio sniego. Traukiame turimas žaislines figūrėles ir neriame į taktilinį žaidimą!

20:00 – Gaminti Naujametinius desertus

Valgomi:

Grietinėlė, braškės, žele gabaliukai, sausainėliai (keksiukai, biskvitas) naminiai kremai, įvairiais vaisiais paskanintas vandenėlis (plius šnypščiančios vitamininės tabletės)- daug visko gardaus pasiūlykite vaikams susidėti į savo desertines taures 😉

http://www.toddlerapproved.com/

Geriami: šventinis karštas šokoladas.

Ingridientai (8-10 porcijų):

3 stiklinės pieno

juodasis šokoladas – 110 g

pieniškas šokoladas – 110 g

rudasis cukrus – 2 valg.š.

vanilės ekstraktas – 1 arbat.š.

druska – žiupsenlis

Gaminame: pieną, cukrų, vanilę ir druską pilame/beriame į puodą ir ant lėtos ugnies kaitiname iki virimo. Cukrus turi pilnai ištirpti. Tuomet po gabaliuką dedame šokoladą, maišome medine mentele. Šokoladas turi pilnai ištirpti ir gautis vientisa masė.  Pateikiame karštą šokoladą mažuose puodeliuose ir nelaukiant suvartojame:) Šokoladą galima iš viršaus apibarstyti cinamonu, kokoso drožlėm, apdėti zefyriukais ar papuošti nedideliu imbieriniu sausainiu. Nepamirškite šalia patiekti vandens. Pagal etiketą 😉

 

 

21:00 – Susikurti 2023-ųjų metų simbolį – moterišką, priimantį, rūpestingą, pasyvų pradą – triušį 🙂

Mums labiausiai patinkantys darbai – iš to, kas po ranka. Kūryboje niekas nenueina perniek, tam, kad kažką sukurti, nereikia jokių specialių priemonių. Su metais vaikui tai įsisamoninant, „neturiu ką veikti“ minčių apskritai neturėtų likti 😉 Taigi, fantastiškiems triušiams pasigaminti – iš to, kas po ranka.

22:00 – maudynės

Sombolinė apeiga pirtyje prieš Naujuosius man atrodo puiki – apsišvarinti, išsikaitinti, išvarvinti iš savęs visus slogulius, nuovargius, išvanoti velnius ir pasikrauti sveikata bei teigiama energija. Na o jei pirties namuose nėra,  savo namų „velniukus-angeliukus-stebukliukus“ viename 🙂 verta vakarėlio pratęsimui į vonią nuvaryti!

 

 

Įdėjos maudynėms:

 • Į vonią pasikviesti pripūstus balionus – jau be galo šventiška! 🙂
 • Šiek tiek magijos su šnypščiančiomis vonios bombomis. Šnypščiančias vandens bombas galite pasigaminti ir patys. Receptas čia.
 • Galite susišaldyti formelėse ledukus iš sulčių ir mėgautis jais vonioje. Galite užsišaldyti maistiniais dažais spalvintą vandenį ir spalvinti juo vonios vandenį. Miksuoti spalvas: raudonas + mėlynas = violetinis, mėlynas + geltonas = žalia ir pan.
 • Galite kurti šukuosenas, barzdas, kaūnas ar visą aprangą su Crazy Foam standžiomis putomis.
 • Galite piešti su Glass Fun kreidelėmis, kurios lengvai nusiplauna ne tik nuo langų, veido, kūno, bet ir nuo vonios 🙂
 • Galite pūsti muilo burbulus, pamirkę į dušo želę paprastus šiaudelius.
 • Galite prisipilti daaaaug vandens balionėlių, sprogdinti juos spaudžiant rankomis, prakandus…pradūrus dantų krapštukais. Strypelių neišmeskite! Pamirkius galus į dušo želę, išpūsite daaaaug burbulų!
 • Pripilkite politileninį maišelį pilną vandens, pakabinkite ant čiaupo ir duokite vaikams smaigstyti maišelį su iešmeliais. Bus smagus fontanas!
 • O dar vonioje be galo skanu / smagu gardžiuotis žele ir ledais! 🙂

23:00 – Šokiai pokiai ir laukas

Vyriausieji – stipriausieji paskutinę valandą iki Naujų išlieja paskutinius energijos trupinius:

 • žiebia spalvotas bengalines ugneles,
 • surengia šokius,
 • žaidžia įvairius žaidimus (lobių paieškos po namus (lobių žemėlapis parengiamas iš anksto) arba testas apie šeimos narius / susirinkusius draugus ir pan.),
 • lekia į lauką ir stebi jau dangun po truputį kylančius fejerverkus,
 • jei yra sniego, be abejo, leidžiasi nuo kalno, stato sniego senius, dažo sniegą purškiant maistiniais dažais vandeniu iš buteliuko (taip pat tiks skylutės kamšteliuose ar buteliukai siaura anga (kubuš sulčių ir pan.).
 • jei sniego nėra, kodėl gi nepasivažinėjus dviračiais, paspirtukais, nepasikarsčius po žaidimų aikštelę?! (su tėvelių priežiūra, be abejo). O dar gi galima, pasigriebus foliją ir šiek tiek popieriaus, medinių iešmelių, surengti nedidelį lauželį ir išsikepti zefyrus, tarkime 🙂 (vėl gi, su tėvelių priežiūra).

Tėveliai, leiskite vaikams parodyti, kaip kitaip – įdomiai, aktyviai, iškraunančiai | pakraunančiai sutikti Naujuosius!

00:00 Fejerverkai!


Prasmingo sutikimo! Būkite sveiki, kūrybingi, besąlygiškai mylėkite savo vaikus.

Ačiū už kupinus įspūdžių metus 😉
Julija+ Timūras + Sonija