Padėklas sensoriniams žaidimams (1x1m)

Svajonė išsipildė ir didžiulis sensorinis padėklas atkeliavo į mūsų namus ir į lavinuvaika.lentynas! Pastangos apkurdinti padėklą lentynose ir jo vertė atpirko viską su kaupu jau po savaitės žaidimų 🙂 Kviečiame žvilgterti į galeriją ir pasisemti žaidimų ant sensorinio padėklo idėjų. Naudokite padėklą tiek šeimoje (pravers ir messy play žaidimams, ir puotai ant grindų, susirinkus draugams), tiek darželio grupėje. Didelis padėklas, be vargo priglaus žaidimui vienu metu apie 6-8 ūgesnius vaikus ir apie 8-10 mažuliukus.

Dėkite padėklą ant grindų, ant stalo, dėžės, suoliukų, žolės ir nerkite į beribį sensorinį žaidimą – vaizduotę veriantį, jutiminius pojūčius lavinantį, siužetinį ir visokį kitokį, priklausomai nuo pasirinktos tematikos šiai dienai 😉

Padėklo išmatavimai 100 cm x 100 cm

Dėmesio: padėklas pristatomas tik per kurjerį. Pasirinkite prasome šį pristatymo būdą.

Priemonės, tiksiančios žaidimui ant padėklo:

 


Sensorinės priemonės

Lytėjimo impulsai yra formuojami per odą, kuri turi lytėjimo receptorius - nervai esantys po oda ir sudaro taktilinę sistemą. Odos receptoriai reaguoja į šaltį ir karštį, į slėgį, skiriame švelnų prisilietimą nuo paspaudimo, skausmo. Taktilinė sistema vaidina didelį vaidmenį suvokiant aplinkinį pasaulį, jos dėka jaučiame savigynos ar savisaugos reakcijas. Visoje žmogaus odoje yra receptorių, tačiau įvairiose žmogaus kūno dalyse jie pasiskirstę nevienodai. Pavyzdžiui, pirštuose skiriamoji erdvinė geba yra kur kas didesnė lyginant su kitomis kūno vietomis. Lytėjimo pojūtis ypač yra svarbus žmonėms, netekusiems regos. Tačiau šis pojūtis svarbus ir matantiesiems -
taktilinė sistema suteikia mums informaciją per lietimą (pirmiausia per odą), o tai turi įtakos elgesio formavomuisi ir leidžia pajusti įvairius pojūčius.

Taktilinis stimuliavimas moko vaiką panaudoti savo ranką kaip lytėjimo ir griebimo organą, pajusti malonius ir nemalonius pojūčius, juos skirti, lavina pirmines rankų veiklos formas.


Kūrybiškumas

Kūrybiškumas, kaip asmenybės savybę galima apibrėžti kaip atvirumą naujai patirčiai, savarankiškumą, lankstumą, dinamiškumą, originalumą. Ši savybė iš dalies yra įgimta, tačiau gali būti ugdoma ir skatinama.

Kūrybiškumo lavinimas vaikui yra būtinas tam, kad susiformuotų ir lavėtų įgūdžiai prisitaikyti prie nuolat ir greitai kintančios aplinkos.
Maži vaikai žavi savo laisvumu ir spontaniškumu, gebėjimu fantazuoti ir kurti. Tačiau augdami jie vis dažniau verčimi laikytis griežtų taisyklių, suaugę ne tik pasiūlo įvairių užduočių, žaidimų, bet ir išsamių instrukcijų, kaip jas atlikti.

Kūrybingumą ypač žlugdo nuolatinis žinių ir informacijos taikymas sprendžiant problemas pagal gerai „atidirbtus“ algoritmus ir klaidos baimė. Kiekvienam vaikui turi būti sudaryta galimybė kurti, nes vaikai iš prigimties yra smalsūs ir mėgsta eksperimentuoti.

Kūrybiškumui ugdyti reikalinga:
- turtinga, įvairi aplinka, skatinanti tyrinėti, eksperimentuoti ir kurti;
- demokratiški aplinkinių santykiai;
- tam tikra autonomija, savarankiškumas ir laisvo pasirinkimo galimybė.

Šioje kategorijoje esantys žaislai ir priemonės gali būti panaudojami įvairiai, suteikia galimybę vaikui juose matyti tai, ką jis nori.


Darželių grupėms
Lavinimo sritys

  • Formuojamas estetinis skonis
  • Formuojamas kūrybiškumas
  • Lavinamas taktilinis jautrumas
  • Sensorinė stimuliacija
  • Vystoma vaizduotė ir išradingumas

Rekomenduojamas amžius

  • 6 mėn. +

Papildoma informacija

Išmatavimai

100 x 100 cm

Žymos

Manome, kad jus taip pat galėtų sudominti

95,00