Rinkinys barstymui

Barstymo rinkinys gimė visiškai natūraliai – iš stebėjimo, kaip kaskart mūsų namų vaikai įsisuka į barstymo žaidimus. Ar tai su spalvintomis kruopomis būtų žaidžiama ant šviesos stalo, ar tiesiog – platesniame dubenyje, baseinėlyje, „bliekoje“, – barstymų reikalai įtraukia visad. Visad!

O priežasčių pabarstyti toli ieškoti nereikia, viskas išklota šiame mūsų tinklaraščio įraše 😉

Kam tinka barstymo reikalai? – Bičiuliams nuo amžiaus kada viskas nebekišama į burną iki +/- 5 m. Ar tai būtų daugiau su natūraliais žaislais bežaidžiantys ar visokių visokių žaislų bei priemonių aptekę vaikai – nesvarbu, Barstymo rinkinys patiks kiekvienam. Pažadame!

Glauskite į dubenį ritinėlius nuo popierinių ranškluosčių, dėklus nuo kiaušinių ir kitas įvairiausias talpeles bei niurketlkite į barstymus pilna galva! Kad kruopų nebūtų ir pilni namai, žaiskite ant žemės, pasikloję paklodę, klijuotę ar didelį popieriaus lakštą.

Rinkinyje rasite:

  • ne mažiau nei 1 kg maistiniais dažais spalvintų perlinių kruopų
  • siužetinių figūrėlių rinkinį
  • stabilizuotų samanų maišelį
  • beržo tošelių, kaštonų, kankorėžių, akmenukų
  • medinį semtuvėlį.

Taktilinės priemonės

Lytėjimo impulsai yra formuojami per odą, kuri turi lytėjimo receptorius - nervai esantys po oda ir sudaro taktilinę sistemą. Odos receptoriai reaguoja į šaltį ir karštį, į slėgį, skiriame švelnų prisilietimą nuo paspaudimo, skausmo. Taktilinė sistema vaidina didelį vaidmenį suvokiant aplinkinį pasaulį, jos dėka jaučiame savigynos ar savisaugos reakcijas. Visoje žmogaus odoje yra receptorių, tačiau įvairiose žmogaus kūno dalyse jie pasiskirstę nevienodai. Pavyzdžiui, pirštuose skiriamoji erdvinė geba yra kur kas didesnė lyginant su kitomis kūno vietomis. Lytėjimo pojūtis ypač yra svarbus žmonėms, netekusiems regos. Tačiau šis pojūtis svarbus ir matantiesiems -
taktilinė sistema suteikia mums informaciją per lietimą (pirmiausia per odą), o tai turi įtakos elgesio formavomuisi ir leidžia pajusti įvairius pojūčius.

Taktilinis stimuliavimas moko vaiką panaudoti savo ranką kaip lytėjimo ir griebimo organą, pajusti malonius ir nemalonius pojūčius, juos skirti, lavina pirmines rankų veiklos formas.


Lavinimo sritys

  • Formuojamas kūrybiškumas
  • Nuramina emocijas
  • Smulkioji motorika
  • Vystoma vaizduotė ir išradingumas

Rekomenduojamas amžius

  • 2 m. +

Papildoma informacija

Rinkinį sudaro

1 l talpa su dažytais ryžiais arba žirniais;
2 mediniai semtuvėliai ir 1 šaukštelis

Žymos

Manome, kad jus taip pat galėtų sudominti

Gyvūnų figūrėlės

Gyvūnų figūrėlės
5,40 4,70
-13%
5,40 4,70

Semtuvėlis

Semtuvėlis
1,90 1,90
10,90