Spalvingos skaidrios plokštelės (6 vnt.)

Paeksperimentuokite ir įduokite bičiuliui šias plokšteles be jokių nurodymų. Kokias spalvas jis pasirinks? Į kokius objektus rinksis pro jas žiūrėti? Kokias emocijas spalvingas vaizdas jiems suteiks?

Neabejojame, gražių jausmų suteiks jums abiem:) Plastikinės plokštelės nepaprastos: vaizdas ant apskritimo gali būti trejopas: skaidrus, „užblurintas“ ir lyg pro tinklelį. Parodykite bičiuliui šias galimybes ir aptarkite jo matomą vaizdą.

Mažiausi veikėjai dažniausiai atranda, kad plokštelę pasukus horizontaliai, splalvingai galima žiūrėti dvejomis akelėmis:) Ūgtelėjusieji išmoningai vieną akį primerkia, o kita akimi –  žiūri.

Taigi, plokštelės:

  • gerina akių koordinacija,
  • spalvina aplinkinį pasaulį ir dar kartelį skatina aiktelėti, nustebti, pasigrožėti,
  • mokina spalvų,
  • kviečia rūšiuoti (išdėliokite priešais vaiką skirtingų spalvų dalykus ir pasiūlykite uždėti juos ant atitinkamų spalvų plokštelių).

O jei dar plokštelės uždėsite ant šviesos stalo  – burs, užburs ir nepales! 🙂


Kūrybiškumas

Kūrybiškumas, kaip asmenybės savybę galima apibrėžti kaip atvirumą naujai patirčiai, savarankiškumą, lankstumą, dinamiškumą, originalumą. Ši savybė iš dalies yra įgimta, tačiau gali būti ugdoma ir skatinama.

Kūrybiškumo lavinimas vaikui yra būtinas tam, kad susiformuotų ir lavėtų įgūdžiai prisitaikyti prie nuolat ir greitai kintančios aplinkos.
Maži vaikai žavi savo laisvumu ir spontaniškumu, gebėjimu fantazuoti ir kurti. Tačiau augdami jie vis dažniau verčimi laikytis griežtų taisyklių, suaugę ne tik pasiūlo įvairių užduočių, žaidimų, bet ir išsamių instrukcijų, kaip jas atlikti.

Kūrybingumą ypač žlugdo nuolatinis žinių ir informacijos taikymas sprendžiant problemas pagal gerai „atidirbtus“ algoritmus ir klaidos baimė. Kiekvienam vaikui turi būti sudaryta galimybė kurti, nes vaikai iš prigimties yra smalsūs ir mėgsta eksperimentuoti.

Kūrybiškumui ugdyti reikalinga:
- turtinga, įvairi aplinka, skatinanti tyrinėti, eksperimentuoti ir kurti;
- demokratiški aplinkinių santykiai;
- tam tikra autonomija, savarankiškumas ir laisvo pasirinkimo galimybė.

Šioje kategorijoje esantys žaislai ir priemonės gali būti panaudojami įvairiai, suteikia galimybę vaikui juose matyti tai, ką jis nori.


Lavinimo sritys

  • Akių koordinacija
  • Formuojamas kūrybiškumas
  • Vystoma vaizduotė ir išradingumas

Rekomenduojamas amžius

  • 1 m. +

Papildoma informacija

Skaičius:

rinkinyje – 6 skaidrios, įvairių spalvų plokštelės

Išmatavimai:

15,2 x 6,8 cm

Žymos

Manome, kad jus taip pat galėtų sudominti

6,00

Turime