Olyziukas

Ehei ,bičiuli, kaip gera, kai palangė žaliuoja nepriklausomai nuo metų laiko, tiesa? O kai ta žaluma dar atsiranda ant nuotaikingo, tavo paties sukurto padariuko Olyziuko…jausmas apskritai neapsakomas!  Surinkome viską, ko reikia tavajam Olyziukui (o gal net dviems) susikurti 😉 Kaip kas daroma:

 1. Imame gražiąją kojinytę.
 2. Praplėšiame pakelį ant kurio pavaizduota žolytė, ir įberiame dalį stebuklingų seklyčių į kojinytę.
 3. Ant seklyčių beriame pjuvenas. Kaip čia taip? Kodėl ne žemės? Ogi žolytei labai patinka, kad tarp pjuvenų yra tarpeliai ir jai lengva savo smulkias šakneles leisti.
 4. 4.Užrišame kojinytės galą, kad niekas neišbyrėtų, su gumute suformuojame nosytę (Olyziukas irgi nori užuosti mamos kepamus blynus).
 5. Priklijuojame akytes ir kitas pridedamas dekoracijas savo nuožiūra, galima viršugalvį pabandyti, kad skylutės taptų didesnės ir žolytei būtų lengviau dygti
 6. Laistyk, mylėk ir lauk.
 7. Kirpk, formuok šukuoseną, ir vis dar mylėk, nes be meilės čia niekaip 🙂

Kūrybiškumas

Kūrybiškumas, kaip asmenybės savybę galima apibrėžti kaip atvirumą naujai patirčiai, savarankiškumą, lankstumą, dinamiškumą, originalumą. Ši savybė iš dalies yra įgimta, tačiau gali būti ugdoma ir skatinama.

Kūrybiškumo lavinimas vaikui yra būtinas tam, kad susiformuotų ir lavėtų įgūdžiai prisitaikyti prie nuolat ir greitai kintančios aplinkos.
Maži vaikai žavi savo laisvumu ir spontaniškumu, gebėjimu fantazuoti ir kurti. Tačiau augdami jie vis dažniau verčimi laikytis griežtų taisyklių, suaugę ne tik pasiūlo įvairių užduočių, žaidimų, bet ir išsamių instrukcijų, kaip jas atlikti.

Kūrybingumą ypač žlugdo nuolatinis žinių ir informacijos taikymas sprendžiant problemas pagal gerai „atidirbtus“ algoritmus ir klaidos baimė. Kiekvienam vaikui turi būti sudaryta galimybė kurti, nes vaikai iš prigimties yra smalsūs ir mėgsta eksperimentuoti.

Kūrybiškumui ugdyti reikalinga:
- turtinga, įvairi aplinka, skatinanti tyrinėti, eksperimentuoti ir kurti;
- demokratiški aplinkinių santykiai;
- tam tikra autonomija, savarankiškumas ir laisvo pasirinkimo galimybė.

Šioje kategorijoje esantys žaislai ir priemonės gali būti panaudojami įvairiai, suteikia galimybę vaikui juose matyti tai, ką jis nori.


Lavinimo sritys

 • Formuojamas kūrybiškumas
 • Formuojami komunikaciniai igūdžiai
 • rūpesčio ir atsakomybės formavimas
 • Smulkioji motorika
 • Vystoma vaizduotė ir išradingumas

Rekomenduojamas amžius

 • 2 m. +

Papildoma informacija

Žymos

6,50