Sensoriniai atspindintys kamuoliukai (6 vnt.)

Tvirti, pagaminti iš nerūdijančio plieno, šie 6 atspindintys veidrodiniai rutuliai atrodo identiški, tačiau turi individualių savybių, todėl manipuliacija su kiekvienu gali būti skirtinga. Ridenant rutuliukai skleidžia skirtingus garsus (2 kamuoliukai neskleidžia jokio garso, kas užduoda mažyliui naujų klausimų ir skatina kitokią sąveika su jais).

Vienas iš kamuolių ridenasi ne tiesia liniją, kas vėlgi, skatina ieškoti sąveikų, skirtumų ir skirtingų manipuliacijų, taip mankštinant mažylių smegenis, kurstant vaizduotę.

Rankomis apdirbtas blizgus veidrodinis paviršius suteikia iškreiptą žuvies akies lęšio atspindį, kurį vaikams įdomu stebėti. Jie yra tvirti, pagaminti iš patvaraus nerūdijančio plieno, yra lengvi, lygūs ir lengvai apčiuopiami, todėl gali būti ypač patrauklūs vaikams, turintiems autozmo spektro sutrikimų, arba tiems, kuriemspapildomų sensorinių ir kūrybinių inspiracijų.

Nerūdijantis plienas yra ideali medžiaga, naudojama jutiminiams žaidimams:
• Be chemikalų – nėra toksinų
• Patvarus – tvirtas ir lengvas
• Higieniškas – neakytas ir natūraliai atsparus bakterijoms.

Kamuolių savybės:

1 rutulys: viduje nieko nėra. Purtymas nesukelia garso. Įprastos savybės riedant ir atšokus.
2 rutulys: viduje 10 plieninių rutuliukų (6 mm skersmuo) Supurčius skleidžia barškėjimą, po kurio girdimas sūkurys. Rieda normaliai, bet su skuūriniu garsu. Atšoka normaliai.
3 rutulys: smėlis viduje. Purtymas sukuria švelnų garsą. Nesiridena. Sukasi ekscentriniu lanku ir neatšoka.
4 rutulys: viduje žvyras. Supurčius skleidžia barškėjimą, panašų į Kamuolį nr. 2, bet be sūkurio garso. Rieda normaliai su braškančiu garsu. Atšoka normaliai.
5 rutulys: didelis vienas plieninis rutulys viduje. Supurčius skleidžia stiprų klibėjimą, po kurio pasigirsta riedėjimo garsas. Susuka zigzago būdu. Atšoka įprastai, tačiau galima išgirsti dvigubą atšokimą, nes atšoka ir didelis kamuolys viduje.
6 rutulys: Ekscentrinis svoris viduje. Purtymas nesukelia garso. Neprognozuojamai rieda bet kuria kryptimi. Atšoka normaliai.

Kamuoliukų skresmuo – 10 cm


Sensorinės priemonės

Lytėjimo impulsai yra formuojami per odą, kuri turi lytėjimo receptorius - nervai esantys po oda ir sudaro taktilinę sistemą. Odos receptoriai reaguoja į šaltį ir karštį, į slėgį, skiriame švelnų prisilietimą nuo paspaudimo, skausmo. Taktilinė sistema vaidina didelį vaidmenį suvokiant aplinkinį pasaulį, jos dėka jaučiame savigynos ar savisaugos reakcijas. Visoje žmogaus odoje yra receptorių, tačiau įvairiose žmogaus kūno dalyse jie pasiskirstę nevienodai. Pavyzdžiui, pirštuose skiriamoji erdvinė geba yra kur kas didesnė lyginant su kitomis kūno vietomis. Lytėjimo pojūtis ypač yra svarbus žmonėms, netekusiems regos. Tačiau šis pojūtis svarbus ir matantiesiems -
taktilinė sistema suteikia mums informaciją per lietimą (pirmiausia per odą), o tai turi įtakos elgesio formavomuisi ir leidžia pajusti įvairius pojūčius.

Taktilinis stimuliavimas moko vaiką panaudoti savo ranką kaip lytėjimo ir griebimo organą, pajusti malonius ir nemalonius pojūčius, juos skirti, lavina pirmines rankų veiklos formas.


Darželių grupėms




Lavinimo sritys

  • Akių koordinacija
  • akių rankų koordinacija
  • Emocinis intelketas
  • Emocinis vystymasis
  • Formuojamas kūrybiškumas
  • Stambioji motorika
  • Vystoma vaizduotė ir išradingumas

Rekomenduojamas amžius

  • 6 mėn. +

Papildoma informacija

Žymos

Manome, kad jus taip pat galėtų sudominti

49,90