Sensorinių skritulių rinkinys

Atkreipkite prašome dėmesį, kad ši priemonė yra užsakoma ir pristatoma pet 2 savaitės. Didelis dėkui už kantrybę laukiant!


Šį rinkinį sudaro 10 tekstūrinių skritulių, pagamintų iš itin minkšto lankstaus silikono – 5 dideli ir 5 maži. Kiekvieno skritulio paviršiuje yra skirtingi raštai.

Vaikai gali pajusti šias tekstūras ir atrasti jų skirtumus. Liesdami skirtingus paviršius, vaikai gali apibūdinti juos arba nupiešti: ką jauti, liesdamas šį paviršių? Kokį jausmą jis suteikia? Pagalvok, kokį vaizdinį jis tau sukelia? Apibūdink jį ar nupiešk. Įdėję mažus skritulius į jiems skirtą maišelį, liesdami ir nežiūrėdami vaikai gali bandyti atspėti, kokios tekstūros ir ar spalvos tai skritulys.

Silikonas turi puikias savybių, todėl jis yra ideali medžiaga jutimo priemonėms – jis yra tvirtas, saugus naudoti ir ypač minkštas liesti. Ant grindų apskritimai sukibs ir neslys net ant slidaus paviršiaus, o panaudojus juos galima plauti rankomis arba indaplovėje (ir aukštoje temperatūroje). Rinkinyje rasite ir veiklų vadovą 8-iomis kalbomis.

Su šiuo rinkiniu lavinami gebėjimai:

• Asmeninis tobulėjimas – jutiminis
• Pasaulio supratimas – spalva
• Bendravimas ir kalba – aprašomoji kalba
• Asmeninis tobulėjimas – žaidimas bendradarbiaujant
• Fizinis vystymasis – motoriniai įgūdžiai

Kaip rinkinį vertina Praktinio ikimokyklinio ugdymo apdovanojimo testuotojai:

„Mums rinkinys patiko. Vaikai naudojo skritulius kurdami sraigių kiautų dizainą. Kūrybinės veiklos pabaigoje juos buvo labai lengva nuplauti šiltu muiluotu vandeniu ir išdžiovinti per naktį, paruošti naudoti kitą rytą su šviesos stalu. Mažesniems skrituliai  buvo labai malonūs liesti. Įtraukė vaikus, ypač vaikščiojant ant jų basomis kojomis! Visiškai neslidūs. Skatinama komunikaciniai igūdžiai, apibūdinant skritulius ir keliamus jausmus juos liečiant.

 

Specifikacija
Pakuotės dydis: 250mm x 80mm.


Sensorinės priemonės

Lytėjimo impulsai yra formuojami per odą, kuri turi lytėjimo receptorius - nervai esantys po oda ir sudaro taktilinę sistemą. Odos receptoriai reaguoja į šaltį ir karštį, į slėgį, skiriame švelnų prisilietimą nuo paspaudimo, skausmo. Taktilinė sistema vaidina didelį vaidmenį suvokiant aplinkinį pasaulį, jos dėka jaučiame savigynos ar savisaugos reakcijas. Visoje žmogaus odoje yra receptorių, tačiau įvairiose žmogaus kūno dalyse jie pasiskirstę nevienodai. Pavyzdžiui, pirštuose skiriamoji erdvinė geba yra kur kas didesnė lyginant su kitomis kūno vietomis. Lytėjimo pojūtis ypač yra svarbus žmonėms, netekusiems regos. Tačiau šis pojūtis svarbus ir matantiesiems -
taktilinė sistema suteikia mums informaciją per lietimą (pirmiausia per odą), o tai turi įtakos elgesio formavomuisi ir leidžia pajusti įvairius pojūčius.

Taktilinis stimuliavimas moko vaiką panaudoti savo ranką kaip lytėjimo ir griebimo organą, pajusti malonius ir nemalonius pojūčius, juos skirti, lavina pirmines rankų veiklos formas.


Darželių grupėms
Lavinimo sritys

  • Formuojamas kūrybiškumas
  • Formuojami komunikaciniai igūdžiai
  • Lavinamas taktilinis jautrumas
  • Sensorinė stimuliacija
  • Skirtingų spalvų suvokimas
  • Vystoma vaizduotė ir išradingumas

Rekomenduojamas amžius

  • 6 mėn. +

Papildoma informacija

Žymos

60,50