Lipni plėvelė mažųjų menams (M)

Lipni plėvelė – lavinuvaika.lt priemonė „vėliavnešė“. Ir ne veltui! Pirmieji ją atradome, pirkėjams pasiūlėmė ir „n“ veiklų variacijų išbandėme. Daaaaug lipinimų idėjų galite pasisemti čia.

Kūryba su šia priemone ne tik be galo paprasta (prispaudi ir prilipo), bet ir nepaprastai įtraukianti, plečianti vaizduotę, išpučianti akis:), kai menininkai pamato, kad per trumpą laiką sukuria šį tą nepakartojamą!

Kurkite mandalas, kurkite savo šiandienos nuotaikas, kurkite orą už lango, šventes, kurkite metų laikus, kurkite Gimtadienio paveikslą i viską viską, kas tik į galvas bei galveles šaus.

Eksperementuokite – bandykite kas limpa, o kas nelabai. Pom poms’ai, pūkuotos vielutės, karpyti šiaudeliai, vatos gabalėliai, pavasarinės gėlės,  rudeniniai lapai, įvairios aplikacijos iš popieriaus ir net džiovinti gėlių žiedai – limpa puikiai! Ir tai tik jūsų kūrybinio kelio pradžia 😉

Lipinimo instrukcija: plėvelės lipni tik viena pusė! Taigi, nulipiname apsauginį plėvelės sluoksnį ir  nelipnią puse dedame  prie pagrindo. Lipni pusė „žiūri“ į jus. Užtvirtinate plėvelės kampučius lipnia juosta.


Kūrybiškumas

Kūrybiškumas, kaip asmenybės savybę galima apibrėžti kaip atvirumą naujai patirčiai, savarankiškumą, lankstumą, dinamiškumą, originalumą. Ši savybė iš dalies yra įgimta, tačiau gali būti ugdoma ir skatinama.

Kūrybiškumo lavinimas vaikui yra būtinas tam, kad susiformuotų ir lavėtų įgūdžiai prisitaikyti prie nuolat ir greitai kintančios aplinkos.
Maži vaikai žavi savo laisvumu ir spontaniškumu, gebėjimu fantazuoti ir kurti. Tačiau augdami jie vis dažniau verčimi laikytis griežtų taisyklių, suaugę ne tik pasiūlo įvairių užduočių, žaidimų, bet ir išsamių instrukcijų, kaip jas atlikti.

Kūrybingumą ypač žlugdo nuolatinis žinių ir informacijos taikymas sprendžiant problemas pagal gerai „atidirbtus“ algoritmus ir klaidos baimė. Kiekvienam vaikui turi būti sudaryta galimybė kurti, nes vaikai iš prigimties yra smalsūs ir mėgsta eksperimentuoti.

Kūrybiškumui ugdyti reikalinga:
- turtinga, įvairi aplinka, skatinanti tyrinėti, eksperimentuoti ir kurti;
- demokratiški aplinkinių santykiai;
- tam tikra autonomija, savarankiškumas ir laisvo pasirinkimo galimybė.

Šioje kategorijoje esantys žaislai ir priemonės gali būti panaudojami įvairiai, suteikia galimybę vaikui juose matyti tai, ką jis nori.


Darželių grupėms
Lavinimo sritys

  • Akių koordinacija
  • Formuojamas estetinis skonis
  • Formuojamas kūrybiškumas
  • Riešo raumenų miklumas
  • Smulkioji motorika
  • Vystoma vaizduotė ir išradingumas

Rekomenduojamas amžius

  • 2 m. +

Papildoma informacija

Dydis

40 x 45 cm

Žymos

Manome, kad jus taip pat galėtų sudominti

1,50

Neturime