Apie laisvę patirti

Vyras vis pasijuokia iš manęs, kai bendraujant su vaikais patiriu / išreiškiu tiek daug emocijų su visokiais Oho! Wooow! Tai bent! Valiooo! Nieko sau! Puikumėlis! ir pan.

Kartais ir pačiai juokinga. Bet kitaip negaliu. Regis iš naujo išgyvenu vaikystę kartu su vaikais. Tik anos, prieš daug metų buvusios mažai teprisimenu, o dabartinė vyksta čia ir dabar.

Ir be visų sunkių dalykų – buities, ožių, ribų nustatinėjimo, ligų ir pan., kas trečią akimirką ištinka tieeeek atradimo džiaugsmo, kad negaliu neleisti to patirti vaikams. Negaliu praleisti progos iš naujo patirti sau.

Taigi, šis įrašas apie laisvę ir džiaugsmą patirti. Su siekiu įkvėpti patirti jus, su siekiu „ištraukti“ jūsų laisvės akimirkas (pasidalinsite?) 😉

Laisvė padėti

Buityje, darže, darbuose ir bet kur. Taip. Bus ilgiau, problematiškiau, ko gero ir purviniau. Bet bus ir daugiau džiaugsmo, kasdienių darbų atlikimo praktikos, savarankiškumo, „aš padėjau mamai / tėčiui / globėjui“ pasididžiavimo jausmo 🙂

1

Laisvė veikti „čia ir dabar“

Mama prie viryklės, ar kriauklės, o vaikai nori lipdyti „čia ir dabar“. Jei tai veikti prie stalo, ar (kosmosas apskritai) – kitoje patalpoje, bus daug reikalų po šiosios veiklos. O jei patiestume guminį kilimėlį (foto pavaizduotas kilimas suklijuotas iš kelių guminių kilimėlių, skirtų dėti į vonią (įsigyti Maximoj per išpardavimą už kelis centus)), tuomet „čia ir dabar“ įgyvendinama, išgyvenama ir eureka – visi laimingi, VISI!

2

Laisvė tingėti

Kad (pa)tingėti ir nieko ne(pa)veikti – sveika, leidžia restartuotis smegenims ir prisifantazuoti įvairių dalykų, nėra nė ko sakyti, ar ne? Tad tik pridursiu, kad tinginiavimas ir nieko neveikimas minkštai su daug pagalvių – mmmm, labai saldus 🙂

3

Kaip ir tingėjimas ant šviežutėlio smėlio krūvos 🙂

3-1

Laisvė išsimurzinti

Kai esama atitinkamų priemonių, kaip kad lavinamasis staliukas tai ir išsimurzinimo to palyginus maža (nejau sąmoningai barstysi žemes, per kurias tas savivartis taip puikiai rieda..:)), užtat lytėjimo, smalsumo, pažinimo poreikis patenkinamas ohoho kaip!

4

Laisvė parsinešti į namus…

visus tuos pagalius ir akmenukus, ir rastus lobius (dažniausiai – šiukšles) namo, nes žaidimas su jais, o ypač su gamtos dovanomis – geriausias žaidimas per amžių amžius.

5

Laisvė atrasti skonius

Kitaip. Ant stalo, ar po stalu, vonioje išgaudant, valgant nuo savęs ir pan. Nes…na kada gi tu dar taip, mano mielas vaike, skaniai pavalgysi? 🙂

76

Laisvė neskubėti

Didžiulė prabanga suaugusiam. Didžiulė laimė vaikui. Sustoti čia, pusiaukelėje ir pastebėti, pažaisti, pabendrauti su Tavimi. Lėėėėtai.

8

Laisvė būti pirmajam

įžengusiam į minkštučių pienių pievą,

ar įkopusiam į naujai atvežto smėlio krūvą,

ar palikusiam pėdas ką tik iškritusiame sniege. Taip, kartais gali būti neplanuota, nepatogu ir purvina, tačiau tų pirmų kartų gyvenime, dievaži, pasitaiko juk tiek nedaug.

Laisvė žaisti kitaip

Susiręsti savo smėlynę bet kokiame žemės lopynėlyje.

11

su įvairiais padarais,12

ar naujais draugais, kuriuos sutikai čia ir dabar bei prisiprašei į žaidimą, nes čia tooookia laistymo žarna.

13

Mamos / tėčiai, sustokite tai valandėlei pastebėti žaidimui, padalyvauti jame Kad ir kaip nepatogu.

Laisvė kelti triukšmą

Kai kaimynai darbuose ir kai jūsų nervai pailsėję 🙂 Nes triukšmo kėlimas išlaisvina emocijas ir jei jūs nesudarysite sąlygas patriukšmauti, pašūkauti, vaikai visvien ras būtų kaip tatai padaryti. Tik tie būdai, greičiausiai, jums nelabai patiks 🙂

Puikūs „iškrovikai“ – mamos puodai, ar bet kokie muzikiniai instrumentai – https://goo.gl/oOA01Y.

Laisvė sukurti pačiam, SAVO

Kad ir savos gamybos koldūnus (atsitiktinai radus koldūnų „daryklę“). Iš kukurūzų miltų ir vandens. Su pomidorų ir šilauogių įdaru. Išvirti, paskaninti grietine bei gausiai apibarstyti pipirais. Ir žinote ką? Pasak Timūro, tai buvo velniškai gardūs 2 kąsniai. Trečią pasiliko vėlesniam laikui ;)…

15

Tapsite herojais savo vaikams, o su herojais juk niekas nenori pyktis 😉