- Pradžia
- Sensorinės priemonės
- Vandens karoliukai mėlyni
Vandens karoliukai mėlyni
Užsienyje vadinami „water beads“, pagrinde skirti gėlių drėkinimui, tačiau puikiai tinka sensomotorinėms pramogoms su vaikais 🙂
Vandens karoliukai suteiks rankutėms naujų pojūčių – kutens delniukus, lakstys tarp pirštų ir neabejotinai – labai džiugins jūsų didžiuosius draugus.
Netoksiški, vis tik, nevalgomi, todėl pramogaujama turi būti su tėveliais. O pramogauti su šiais rutuliukais nepaprastai smagu ir naudinga (pirščiukai miklinami, akys nuo spalvų raibsta). Jie maloniai slidūs, it želė. Tikra meditacija panardinti į juos rankas!
Žaidimai: rūšiuokite, gaudykite kiaurasamčiu iš vandens, ieškokite karoliukuose paslėptų lobių, išspauskite iš buteliuko į balioną – bus antistresiukas, ridenkite nuo kalniuko (kad ir iš folijos pagaminto). Prisižaidę – spauskite karoliukus česnakų spaudykle.
Paruošimas: mažame pakelyje esantys karoliukai, pamirkyti 400 ml vandens per naktį, išbrinkta iki 200 ml talpos.
Karoliukai, laikomi drėgnai, išstovės apie 3-4 savaites. Vėliau jie pradeda skaidrėti, skilinėti, nykti. Vandenį, kuriame laikomi karoliukai, reikia kas kelias dienas pakeisti, kad nerūgtų.
Sensorinės priemonės
Lytėjimo impulsai yra formuojami per odą, kuri turi lytėjimo receptorius - nervai esantys po oda ir sudaro taktilinę sistemą. Odos receptoriai reaguoja į šaltį ir karštį, į slėgį, skiriame švelnų prisilietimą nuo paspaudimo, skausmo. Taktilinė sistema vaidina didelį vaidmenį suvokiant aplinkinį pasaulį, jos dėka jaučiame savigynos ar savisaugos reakcijas. Visoje žmogaus odoje yra receptorių, tačiau įvairiose žmogaus kūno dalyse jie pasiskirstę nevienodai. Pavyzdžiui, pirštuose skiriamoji erdvinė geba yra kur kas didesnė lyginant su kitomis kūno vietomis. Lytėjimo pojūtis ypač yra svarbus žmonėms, netekusiems regos. Tačiau šis pojūtis svarbus ir matantiesiems -taktilinė sistema suteikia mums informaciją per lietimą (pirmiausia per odą), o tai turi įtakos elgesio formavomuisi ir leidžia pajusti įvairius pojūčius.
Taktilinis stimuliavimas moko vaiką panaudoti savo ranką kaip lytėjimo ir griebimo organą, pajusti malonius ir nemalonius pojūčius, juos skirti, lavina pirmines rankų veiklos formas.
Lavinimo sritys
- Formuojamas kūrybiškumas
- Lavinamas taktilinis jautrumas
- Nuramina emocijas
- Smulkioji motorika
- Vystoma vaizduotė ir išradingumas
Rekomenduojamas amžius
- 3 m. +