„Kūrybinės palangės“ arba „kaip pasigaminti vakarienę, kai apie kojas – vijurkas (-ai)“

Pagavau save šiandien  keičiant palangės „turinį“ ir supratau, kad tai darau jau gerus metus. Dedu ant palangės vis naujas priemones kūrybai, motorikai, meditacijai. Stebiu, kaip Timūras į jas reaguoja, kaip užsiima ir po savaitės-kitos keičiu naujomis.

Taigi, turime namie anokią „kūrybinę palangę“. Įsikūrisi ji virtuvėje, kur pastaruosius metus leidžiame daugiausia laiko. Pirminis poreikis šiam reikalui tikriausiai ir gimė iš to, jog reikėjo kažkuo užimti Timūrą, kad ramiai pasigaminti vakarienę, išplauti indus, ar susikaupus atsakyti į laišką.

Pradžioje bandžiau iš ano virtuvės galo, ar vieną akį atitraukus nuo kompiuterio komentuoti Timūro veiklą, tačiau ilgainiui supratau, jog to jam absoliučiai nereikia ir priešingai – jį net erzina. Mano egoistiniam liūdesiui, „palangės veikla“ Timūrui puikiai „susivartoja“ vienam. Tai jo vieno laikas ir suaugusiojo replikos čia šiukštu nepageidaujamos:)

Taigi, „kūrybinė palangė“, kaip suprantate, gali būti ir „kūrybinis staliukas“, ar „kūrybinis kampas“. Visa esmė ta, kad veiklai numatytoje vietoje kas kažkurį laiką atsirastų nauji rinkinukai, kviečiantys kurti, barstyti, pilstyti ir pan. Dažniausiai nereikia nė sakyti kam skirtas vienas , ar kitas rinkinukas. Mažasis bičiulis viską labai greit sugaudo, o dažnai suranda ir savų veiklos variantų.
Rinkinukus ir vietą parinkite tokius, kad nešokčiotumėte kaskart, jei atsirastų netvarka (o ji atsiras bet kuriuo atveju;)).

Žemiau pateikiu kelias idėjas su trumpais komentarais mūsų namų rinkinukams ir nereikia nė sakyti, kaip būtų smagu pamatyti / išgirsti apie jūsų idėjas, jei veikiate k nors panašaus 😉 Ačiū!

Šiaudeliai

Šiaudelius, greičiausiai, pakaktų vien palikti numatytoje vietoje ir vaikas neabejotinai surastų ką smagesnio su jais nuveikti 🙂

Arba galima pasidaryti štai tokią paprastą, smulkiąją motoriką lavinančią skardinę: skardinės viršų uždengiau kepimo popieriumi, kuriame su skylamušių praduriau daug skylučių. Popierių užtvirtau plaukų gumyte. Šiaudeliai buvo kišami į tas skylutes. Skylutes galima apvedžioti spalvotais flomasteriais ir pasiūlyti kišti šiaudelius į skylutes pagal spalvas.

01

Lipdymas #1

„Kalėdinės eglutės“ projektas. Iš naminio plastilino (2 stiklinės miltų, 1 stiklinė druskos, 1 stiklinė vandens, 1 šaukštas aliejaus, 1 šaukštas acto, dažai. Sumaišome, pakaitiname ant ugnies, gerai išminkome) buvo suformuota eglutė, kurią reikėjo papuošti makaronais, karpytais šiaudeliais, audinių skaiutelėm ir pan.

02

Lipdymas #2

Taip pat iš naminio plastilino dažnai išspaudžiame įvairias figūreles ir paliekame ant palangės Timūrui jas puošti (spalvotais makaronais, spalvotomis pupelėmis ir pan.). Nuotraukoje taip pat matomas „medelis“ iš vielučių. Floristinių vielučių (ar spalvotų pūkuoų vielučių) galai tiesiog susukami tarpusavyje, apačioje užtvirtinami ant kažkokio pagrindo plastilinu. Ant medžio „šakų“ pasiūlome verti spalvotas sagutes, karpytus šiaudelius, makaronus-vamzdelius ir kt.

03

Rūšiavimas

O dar palangė kviečia rūšiuoti pagal spalvas, ar formas, ar dydį – segtukus, spalvotas aplikacijas, pom-poms‘us ir bet ką kitką.

0405

Kūryba

Trimetis gali puikiausiai kūrybintis be jokio įsikišimo su tokiais, ar panašiais paruoštukais, kaip „stileiva dinozauras“. Esmė ta, kad jūs paruošiate pagrindą, suteikiate priemones ir viskas – kūrybinkis, bičiuli!

06

Vandens karoliukai

Vandens karoliukai prasuka mūsų “kūrybinės palangės“ ratą kaip minimum kas mėnesį 🙂 Iš esmės, užtenka tiesiog palikti išbrinkintus karoliukus. Timūras juos makaluoja, traiško su pirštukais arba česnakų spaudykle. Graibo su šaukštus ir rūšiuoja pagal spalvas. O nesenai palangė jį nustebino štai tokiais gigantiškais vandens rutuliukais. Wow! Pasigrožėjom, pasistebėjom, paridenom iš vienos į kitą ranką ir galop su ovacijom sutraiškėm 🙂 Puikus sensorinius pojūčius stimuliuojantis reikalas!

07

Barstymas

Na ir gallop – barstymas. Po pilstymo (kuris būtų per chaotiškas ant “kūrybinės palangės”), barstymas – maloniausia mūsų namų pramoga. Spalvoti ryžiai, manų, kukurūzų kruopos, smėlis, kavos tirščiai ir bet kas kita biraus įtraukia ir užima ilgam. Birūs produktai paliekami be nieko, tačiau nespėju ne sužiūrėti, kai pas juos apsigyvena įvairūs Timūro pridėlioti dalykai 😉

Smulkioji motorika barstymo veiklų metu šoka valsą. O su šiuo žinojimu, į radiatorių barbenančios  kruopos ne taip drasko dūšią ir ausis 😉

08091011