Arčiau žemės – saugiau ir smagiau

Dažnai prakalbiname namų sienas, tai vieną, tai kitą vizualiai patrauklesnį, ar pažintinį, mokamąjį reikalą pasikabinę, o šįkart atidavėme duoklę grindims.

Veikla ant grindų, apskritai, įgavo prasmės ir tapo labai dažna mūsų namuose po vieno seminaro, kurio metu vaikų psichologė išsakė mintį, jog kuo arčiau žemės, tuo vaikas saugesnis jaučiasi. Todėl vaikai dažnai isterijos ištikti ir puola ant žemės – saugumo ieško. Todėl bet kokia veikla ant grindų – ropojimas, sėdėjimas, kūryba, skaitymas, ar žaidimai – suteikia saugumo jausmą ir yra labai „sveika“ vaiko emociniam bei psichiniam fonui.

Taigi, „grindinamės“.

Tikslas  šiam projektui (kad jau milžinų pėdos puikiai “suėjo”), buvo pasidėlioti padukų taškelius stimuliuojančius reiklaus.

Bet projektas eigoje išsiplėtė ir gavosi štai kas:

01

Kas, kaip ir kodėl:

Kompaktinės plokštelės

Pirmąsias įdarbinau nereikalingas kompaktines plokšteles. Jas pakišau po maistine plėvele, o jos kraštus užtvirtinau lipnia juosta. Greičiausiai plokšteles užfiksuoti galima būtų kažkaip gudriau ir estetiškiau, tačiau pas mus viskas taip – „ant greitųjų“. Kitaip labai daug ko tiesiog neįgyvendintume 🙂

Pradžioje mąsčiau plokšteles tiesiog užklijuoti lipnia juosta, tačiau tokiu atveju plokštelėmis nelabai gautųsi pamakaluoti piršteliais, o tai daryti pasirodė labai įdomu. Plokšteles skyriau namų ropliukei. Labai patraukia – spalvingi, vaizdą atspindintys. Kam? Smalsumui skatinti visų pirma. Dar su savo atvaizdu pažindintis štai tokiu neįprastu būdu.

02

Taktilinių pojūčių stimuliavimui

Šią dalį išpildė burbulinė plėvelė ir namie rastas kailiukas.

03

O taip pat, mano dideliam džiaugsmui,pagaliau buvo panaudotas ilgus metus skladuke dulkes rinkęs kupranugario vilnos kilimukas (kadais atvežtas iš Egipto). Šiurkštus, bestija, užtat faktūros prasme tapo puikia taktiline priešprieša švelniam kailiukui ir minkštai burbulinei plėvelei.

04

Visų priemonių kraštus tvirtinau stora lipnia juosta. Savaitę atlaikė puikiai.

Neteplingas piešimas

Tuomet žiū, po kažkurio „prasmingo žaidimo“ su LavinuVaika.lt bendruomene, užsiliko švaraus piešimo maišelis (tvirtas politeleninis maišelis pripildomas įvairių spalvų dažų, kraštai užklijuojami lipnia juosta arba maišelis tiesiog užsegamas, jei jis „zip“ tipo. Viskas! Pirščiukais per dažus per maišelį vedžiojama ir neteplingai piešiama ;)) Taigi, savo vietą ant mūsų „interaktyvių“ grindų rado ir jis 😉

Švariai piešiama buvo tiek rankomis, tiek kojomis.

05

Žaislinis veidrodis

Žaislinis, plastikinis veidrodis – dar vienas traukos objektas, kuris leido smagiai pažindintis su savo atvaizdu bei mimikomis horizontalioje padėtyje 😉

06

Spalvingi atvaizdai

Na ir galiausiai, pagaliau radau kur panaudoti kažkada iš žurnalo iškirptus spalvingus atvaizdus. Puiku, jei jie sutampa su tuometiniais vaiko interesais, bet jei tokių neužtikote, kitų vaikų ir gyvūnų atvaizdai visad bus tai, kas patrauks 😉

07

Kam visa tai?

Visų pirmą tai puiki namų revizija 🙂 O jei rimčiau, šis projektėlis tarnavo taktiliniam stimuliavimui, stambiosios motorikos lavinimui (savaitę šis grindų plotelis buvo vaikų veiklos centru), smulkiajai motorikai (sprogdinant burbulus, piršteliais vedžiojant po dažų maišelį, krapštant ir bandant nulipinti lipnią juostą ;)) smalsumo žadinimui, kūrybiškumui, vaizduotei ir fantazijai, savęs pažinimui.

Taigi, sulig šiais žodžiais, kylame ir revizuojame namus grindims prakalbinti, smalsučius nudžiuginti!