14 sensorinių veiklų 6 – 18 mėn. vaikiukams

Mūsų namus gyvina ne tik sūnus Timūras ir šuo Balionas. Čia ropinėja ir be galo smalsus, judrus bei garsus žmogus Sonija, kuriai taip pat reikia atiduoti duoklę – pasaulio atradimui naudingų rakandų prigalvoti. Kitaip, visos gėlės bus iškapstinėtos, mamos nervai ištampyti, brolis – užtampytas 🙂

Taigi, kaip ropliukė pasaulį jaukinasi:

1.
Spalvota timpa / pėdkelnė, prikimšta stambesnėmis kruopomis (žirneliai, pupelės), perrišta kaspinėliais kaip kirmelytė ir apsiuvinėta sagomis, kutosiukais bei kitkuo (ką rasite namuose) taktilinius pojūčius stimuliuojančiu.

2.
Didelį susidomėjimą ir stimulą kelia įvairūs sensoriniai maišeliai. Tai zipiniai maišeliai pripildyti įvairias reikalais:

Variacijų „n“. Belieka pasidaryti 🙂 Maišelio užsegimą papildomai apsaugai užklijuokite lipnia juosta.


3.

Barškutis klasika – dažyti žirneliai ar ryžiai, margaspalvės pupelės buteliuko viduje. Norint atvirkštinio varianto – ne stimuliuojančio ir žaidybinio, o raminančio – į buteliuką įpilkite trečdalį vandens ir prikarpykite spalvotų šiaudelių – garsas it jūros bangų. Taip pat labai liūliuoja vandeny mirguliuojantys išbrinkinti vandens karoliukai.


4. 
Sensorinės medicininės pirštinės ir sensoriniai balionėliai. Abi „talpos“ su džiaugsmu minkomos, tampomos ir…kramtomos ropliukų. Pildykite juos miltais, vatos gumulėliais, krakmolu, grūdais, išbrinkintais vandens karoliukais. Į balionėlį miltus, krakmolą ir grūdus lengviau įtalpinsite prieš tai viską subėrus į buteliuką ir vėliau išspaudus į pripūstą balioną.

Tiesa, jau dantuotiems ropliukams kyla pavojus prakąsti talpą, o dar tik besiauginantiems dantis šios sensorinės pirštinės ir balionėliai tarnauja ir kaip puikūs kramtukai.

Su dantuotais draugais žaidimo metu žaiskite drauge ir būkite budrūs 😉


5.
Lobių krepšiai. Įvairūs medinukai, konkorežiai, didesni (į burną netelpantys) graikiniai riešutai, cinamoninės lazdelės, minkšti didesni kūčiukai – taktiliniai, kvapnūs ir gardūs gėriai, į žaidimą su kuriais pakviečiu kaskart, kai prireikia laisvų rankų.

6.
Kruopų, džiovintų vaisių ir kitko – maišeliai. Išties, genialu. Puikus čiažantis sensorinis reikalas. Porą maišelių pietus gaminti nušvilpiame, kitais manipuliuok, mielas vaike.

8.
Taktilinis kubas. Fainuolis labai. Visų pirmą spalvingas ir masyvus. Traukia paliesti, atsiremti, pastumti, pasėdėti, pamėtyti. Toliau seka tokie privalumai:

  • stimuliuoja regėjimą bei pojūčius.
  • glaustymais į kubą veikia raminančiai.
  • skatina judėjimą (paridenti kubą ir nušliaužti iki jo).

Kubo sienelės – skirtingų tekstūrų ir spalvų medžiagų tam, kad mažylis galėtų geriau užčiuopti, lytėti ir jausti skirtingus paviršius bei matyti spalvotus objektus. O kuo daugiau liečia, skirtingų faktūrų jaučia, tuo greičiau ir geriau jį supantį pasaulį pažįstą, smegenėlės šventę švenčia.

9.
Minkštos skraidymo lėkštės. Timūras šiuo metu lėkštes į vonią tempiasi ir ant jų plukdo įvairius draugus, na o Sonija…o Sonija visaip kitaip jas „kankina“ 🙂 – kanda, sėdi, ropoja, pakelia, pakrato, pamėto. Vienu žodžiu atranda visaip ir iš visų pusių.

Judrumui skatinti, spalvas pažinti, taktiliniams pojūčiams stimuliuoti ir visam kitam vaikų atrastam gėriui panaudoti – puiki priemonė 😉

10.
Vandeniu užpildyti balionai tapo netikėtu, bet labai patraukiančiu ir įtraukiančiu užsiėmimu. Bando kelt, žiū – sunku. Žvelgia klausiamai, bando vėl ir vėl. Tuomet paridena, atsiremia (jei balionas pakankamai didelis, o vandens ne per daugiausia, kad nebūtų įtemptas – tikrai nesprogs). Vėsus balionas maloniai nuteikia, pojūčiai visiškai nauji, – džiuginantys, skatinantys išbandyti įvairias šios veiklos formas 😉


11.
Sensoriniai maišeliai su grikių lukštais. Grikių lukštų „pasiskolinome“ iš nenaudojamos pagalvės, maišelį per 5 minutes susiorganizavome iškarpę medvilninį pagalvės užvalkalą ir kraštus užklijavę su karštų klijų pistoletu. Viskas. Reikalas išties puikus. Visų pirmą tarnauja kaip barškutis, antra – labai gera ir smagų jį liesti, uosti, mėtyti.

12.
Kempinę sukarpykite juostelėm, tas juostelės padėkite šalia viena kitos ir perriškite virvute per vidurį. Gausite tokią minkštą žvaigždę, gėlę, ar ežiuką. Kaip pavadinsi – taip, o esmė viena – stimuliuoja taktilinius pojūčius. Kempinės, tiek virtuvinės, tiek vonios, apskritai labai geras bei universalus reikalas, atradote? Ir bokštui, ir pasimėtymui, vėliau – vandens prisėmimui ir išgręžimui, piešimui (labai puiki technika). Turite savų veiklų su kempinėmis? – Pasidalinkite!

13.
Oball kamuoliukas. Šis kamuoliukas išties labai labai puikus! Lengvas, minkštas, su daug skylučių judriems piršteliams prakišti. Prikaišiojame į jį įvairių medžiagėlių, juostelių, smulkių žaisliukų ir ropliukui / metinukui / dvimečiui taps žūtbūtiniu reikalu viską viską iš kamuoliuko ištraukt 😉

14.
Sensoriniai takeliai. Jų gali būti įvairiausių pagal jūsų vaikiuko pomėgius ir interesus. Mes lipinome ant grindų kompaktinius diskus, vaikiukų ir kitko – linksmesnio foto iš žurnalų, šiurkščios vilnos kilimėlį, zipinį maišelį su dažais, burbulinę plėvelę, akrilinį veidrodėlį.

 

Prasmingų užsiėmimų, sveikų gėlių vazonų ir atradimų diiiiidelėm akim! 🙂

Julija + Timūras + Sonija