Vandenyje išaugantis gyvis kriauklėje (1 vnt.)

Ką gi, šis stebuklas, smarkiai pakeriantis ikimokyklinukus veikia taip: panardinate drauge kriauklę į stiklinę vandens, prispaudę prie dugno palaikote sekundę, kol oro burbuliukai išburbuliuos ir kriauklę į stiklinės dugną panardins. O tuomet…laukite! Bus sunku 🙂 Bičiulis vis lėks prie stiklinės ir žiūrės, gal jau kriauklė įskilo, gal iš jos jau matyti kažkoks gyvis – naujas draugas išsilukšteno!

Prireiks apie paros stebuklui įvyki, bet laukti vertės 🙂

Iš kriauklės išislukštenę gyviai gali būti bet kokie – ar tai spalvingas žuveliokas, ar jūros žvaigždė, jūros vėžlys, o gal net visa undinė! Kas ten žino 🙂 Glauskite kriauklę į kasdienius vaikystės stebuklus, neškitės dovanų ir bus labai smagu!


Taktilinės priemonės

Lytėjimo impulsai yra formuojami per odą, kuri turi lytėjimo receptorius - nervai esantys po oda ir sudaro taktilinę sistemą. Odos receptoriai reaguoja į šaltį ir karštį, į slėgį, skiriame švelnų prisilietimą nuo paspaudimo, skausmo. Taktilinė sistema vaidina didelį vaidmenį suvokiant aplinkinį pasaulį, jos dėka jaučiame savigynos ar savisaugos reakcijas. Visoje žmogaus odoje yra receptorių, tačiau įvairiose žmogaus kūno dalyse jie pasiskirstę nevienodai. Pavyzdžiui, pirštuose skiriamoji erdvinė geba yra kur kas didesnė lyginant su kitomis kūno vietomis. Lytėjimo pojūtis ypač yra svarbus žmonėms, netekusiems regos. Tačiau šis pojūtis svarbus ir matantiesiems -
taktilinė sistema suteikia mums informaciją per lietimą (pirmiausia per odą), o tai turi įtakos elgesio formavomuisi ir leidžia pajusti įvairius pojūčius.

Taktilinis stimuliavimas moko vaiką panaudoti savo ranką kaip lytėjimo ir griebimo organą, pajusti malonius ir nemalonius pojūčius, juos skirti, lavina pirmines rankų veiklos formas.


Lavinimo sritys

  • Formuojamas kūrybiškumas
  • Nuramina emocijas
  • Vystoma vaizduotė ir išradingumas

Rekomenduojamas amžius

  • 2 m. +

Papildoma informacija

Išmatavimai

Kriauklės išmatavimus matysite galerijos nuotraukose

Žymos

Manome, kad jus taip pat galėtų sudominti

1,00 0,60