Vandens karoliukai (ūgtelėję)

Užsienyje vadinami „water beads“, pagrinde skirti gėlių drėkinimui, tačiau puikiai tinka sensomotorinėms pramogoms su vaikais 🙂

Netoksiški, vis tik, nevalgomi, todėl pramogaujama turi būti su tėveliais. O pramogauti su šiais rutuliukais nepaprastai smagu ir naudinga (pirščiukai miklinami, akys nuo spalvų raibsta). Jie maloniai slidūs, it želė. Tikra meditacija panardinti į juos rankas!

Žaidžiame įvairiai:

  • rūšiuojame – gaudome su šaukštu ir dedame į įvairias talpas (pagal spalvą, skaičių),
  • manipuliuojame ant šviesos stalo,
  • beriame į vonią su vandeniu ir kiaurasamčiu išgaudome,
  • ridename nuo savadarbės kaskados (iš folijos ar ritinėlio nuo popierinio rankšluosčio),
  • purškiame skutimosi putų ir puošiame karoliukais šį „pyragą“.

Svarbiausia – liečiame, rutuliojame, dalinamės įspūdžiais.

Pirminė jų forma – mažutėlaičiai žirneliai, tačiau porą dienų pamirkę – gerokai ūgteli:) Šieji, tampa kone delno dydžio.

Ūgtelėjusių vandens karoliukų gausite apie 15 vnt.

P.S. kuo ilgiau didesni karoliukai vandenyje mikrsta, tuo kietesni būna.


Taktilinės priemonės

Lytėjimo impulsai yra formuojami per odą, kuri turi lytėjimo receptorius - nervai esantys po oda ir sudaro taktilinę sistemą. Odos receptoriai reaguoja į šaltį ir karštį, į slėgį, skiriame švelnų prisilietimą nuo paspaudimo, skausmo. Taktilinė sistema vaidina didelį vaidmenį suvokiant aplinkinį pasaulį, jos dėka jaučiame savigynos ar savisaugos reakcijas. Visoje žmogaus odoje yra receptorių, tačiau įvairiose žmogaus kūno dalyse jie pasiskirstę nevienodai. Pavyzdžiui, pirštuose skiriamoji erdvinė geba yra kur kas didesnė lyginant su kitomis kūno vietomis. Lytėjimo pojūtis ypač yra svarbus žmonėms, netekusiems regos. Tačiau šis pojūtis svarbus ir matantiesiems -
taktilinė sistema suteikia mums informaciją per lietimą (pirmiausia per odą), o tai turi įtakos elgesio formavomuisi ir leidžia pajusti įvairius pojūčius.

Taktilinis stimuliavimas moko vaiką panaudoti savo ranką kaip lytėjimo ir griebimo organą, pajusti malonius ir nemalonius pojūčius, juos skirti, lavina pirmines rankų veiklos formas.


Lavinimo sritys

  • Formuojamas kūrybiškumas
  • Smulkioji motorika
  • Vystoma vaizduotė ir išradingumas

Rekomenduojamas amžius

  • 3 m. +

Papildoma informacija

Žymos

Manome, kad jus taip pat galėtų sudominti

1,50

Neturime