Taktilinis domino

Veikla su taktilinėmis priemonėmis lavina vaiko taktilinį jautrumą, nes liesdami skirtingos struktūros paviršius juos jaučia, atpažįsta ir mokosi atskirti. Vaikai išmoksta įvardinti spalvas ir paviršiaus ypatumus.

Dėlionės esmė – rasti plokštelei porą (atitikmenį) pagal išraižyto paviršiaus reljefą. Taktiliniai pojūčiai bus lavinami intensyviau, jei pasiūlysite vaikui ieškoti plokštelei porą užmerktomis akimis. Žaidžiant keliems vaikams gali būti surengta estafetė „Kas greičiau suras kuo daugiau porų užmerktomis akimis“.

Skirta taktilinių pojūčių, smulkiosios ir rankų motorikos, judesių tikslingumo lavinimui. Priemonė gali būti naudojama atkurti tokį pat vaizdą kituose paviršiuose (smėlyje, popieriaus lape ir pan.).

Plokštelių išmatavimai: 8 x 8 x 1,2 cm

 


Taktilinės priemonės

Lytėjimo impulsai yra formuojami per odą, kuri turi lytėjimo receptorius - nervai esantys po oda ir sudaro taktilinę sistemą. Odos receptoriai reaguoja į šaltį ir karštį, į slėgį, skiriame švelnų prisilietimą nuo paspaudimo, skausmo. Taktilinė sistema vaidina didelį vaidmenį suvokiant aplinkinį pasaulį, jos dėka jaučiame savigynos ar savisaugos reakcijas. Visoje žmogaus odoje yra receptorių, tačiau įvairiose žmogaus kūno dalyse jie pasiskirstę nevienodai. Pavyzdžiui, pirštuose skiriamoji erdvinė geba yra kur kas didesnė lyginant su kitomis kūno vietomis. Lytėjimo pojūtis ypač yra svarbus žmonėms, netekusiems regos. Tačiau šis pojūtis svarbus ir matantiesiems -
taktilinė sistema suteikia mums informaciją per lietimą (pirmiausia per odą), o tai turi įtakos elgesio formavomuisi ir leidžia pajusti įvairius pojūčius.

Taktilinis stimuliavimas moko vaiką panaudoti savo ranką kaip lytėjimo ir griebimo organą, pajusti malonius ir nemalonius pojūčius, juos skirti, lavina pirmines rankų veiklos formas.


Lavinimo sritys

  • Gebėjimas atskirti paviršiaus ypatumus
  • Gebėjimas skirti spalvas
  • Judesių tikslumas
  • Lavinamas taktilinis jautrumas
  • Smulkioji motorika

Rekomenduojamas amžius

  • 3 m. +

Papildoma informacija

Išmatavimai27 × 27 × 2.2 cm

Žymos

16,20 9,90

Turime