Taktilinis baseinėlis „Statybų aikštelėje“

Taktilinis baseinėlis „Statybų aikštelėje“, baisiai patiks tiek kiekvienam berniokui, tiek aktyvesniai, drąsesniai, „smarkesniai“ megužėlei.

Iš pirmo žvilgsnio tai eilinis žaidimas mašinėlėm. O jei pažvelgsi iš arčiau, pamatysi, kad tai puiki barstymo veikla, kuri nuramina, sukonencentruoja, panardina ir didžiausią aktyvistą.

Pažaiskite kartu. Duokite kiekvienai statybų aikštelės mašinai vardą, aptarkite ką ji dirba, kokio ji būdo. Jei kieme ar darželyje susiduriate su dalybų, muštynių ir kt. problemomis, išžaiskite tas situacijas kartu su mašinėlėmis (tik neįvardindami, kad ši mašinėle tai tu, o ši – tavo draugas).

Mūsuose barstymo žaidimai visad vaikams po ranka ir, pastebėjau, kad prie jų ypač noriai palinkstama arba po miegų, kai dar „sumurusios“ nuotaikos, arba į dienos pabaigą, kai per pirštų galiukus reikia „išbarstyti“ perteklines emocijas 😉

Rinkinį sudaro:

Regis per akis daug ramių, koncentruotų ir prasmingų akimirkų 😉

 


Taktilinės priemonės

Lytėjimo impulsai yra formuojami per odą, kuri turi lytėjimo receptorius - nervai esantys po oda ir sudaro taktilinę sistemą. Odos receptoriai reaguoja į šaltį ir karštį, į slėgį, skiriame švelnų prisilietimą nuo paspaudimo, skausmo. Taktilinė sistema vaidina didelį vaidmenį suvokiant aplinkinį pasaulį, jos dėka jaučiame savigynos ar savisaugos reakcijas. Visoje žmogaus odoje yra receptorių, tačiau įvairiose žmogaus kūno dalyse jie pasiskirstę nevienodai. Pavyzdžiui, pirštuose skiriamoji erdvinė geba yra kur kas didesnė lyginant su kitomis kūno vietomis. Lytėjimo pojūtis ypač yra svarbus žmonėms, netekusiems regos. Tačiau šis pojūtis svarbus ir matantiesiems -
taktilinė sistema suteikia mums informaciją per lietimą (pirmiausia per odą), o tai turi įtakos elgesio formavomuisi ir leidžia pajusti įvairius pojūčius.

Taktilinis stimuliavimas moko vaiką panaudoti savo ranką kaip lytėjimo ir griebimo organą, pajusti malonius ir nemalonius pojūčius, juos skirti, lavina pirmines rankų veiklos formas.


Lavinimo sritys

  • Formuojamas kūrybiškumas
  • Lavinamas taktilinis jautrumas
  • Nuramina emocijas
  • Smulkioji motorika
  • Vaidybinių įgūdžių formavimas
  • Vystoma vaizduotė ir išradingumas

Rekomenduojamas amžius

  • 2 m. +

Papildoma informacija

Žymos

Manome, kad jus taip pat galėtų sudominti

17,30

Neturime