Šlykštukas (dičkis)

Dažnas tėvelis, išgirdęs žodį „šlykštukas“ susiraukia, kiekvienas vaikas, išgirdęs tą patį žodį, dažniausiai, sušunka – jeee. O reikalas tas, kad „jeeee“ turėtų skalambyti abi pusės 🙂 Rimtai. Juk visas reikalas ne gličioje masėje, o tame, kokius pojūčius jį suteikia ir kokius reikalus „aptvarko“. O aptvarkymo daržas išties platus:

  • visų pirma, manipuliavimas su šlykštuku nuramina, surikiuoja mintis į lentynėles (tiek mažų, tiek suaugusiųjų);
  • antra – su šia mase kuo puikiausiai pasotinamas lytėjimo pojūtis, o su juo ir pasaulio pažinimas, savo kūno ir pojūčių suvokimas, smėgenėlės liečiant skirtingus paviršius ir tekstūras mankštinamos apskritai;
  • trečia – šlykštuką maigant, plėšant, pjaustant su buku peiliuku, darant rutuliukus, gyvatėles, ištempiant, aplipdant ir t.t., kuo puikiausiai darbuojasi piršteliai – smulkioji motorika, o su ja spartėja ir „tvarkosi“ kalbos raida.

Na ir be abejo – laimė! Neišpūsime sakydami, kad šlykštukai – puikiausi laimės augintojai:) Imkitės šlykštukus į nuobodžias eiles, ilgas keliones, ar nerimą keliančius susibūrimus ir visi negerumai smarkiai susitrauks. Pažadame! 😉

Įsileidę į savo taktilinius patyrimus šį šlykštuką, gausite WOW kiek nemažai (žiū talpelės vaizdą foto galerijoje) puikiausios, minkštutės, prie rankų nelimpančios!), vėsios masės, kuria pasinaudoję ir bonkelėje uždrę, džiaugsitės ja dar ilgai ilgai.


Sensorinės priemonės

Lytėjimo impulsai yra formuojami per odą, kuri turi lytėjimo receptorius - nervai esantys po oda ir sudaro taktilinę sistemą. Odos receptoriai reaguoja į šaltį ir karštį, į slėgį, skiriame švelnų prisilietimą nuo paspaudimo, skausmo. Taktilinė sistema vaidina didelį vaidmenį suvokiant aplinkinį pasaulį, jos dėka jaučiame savigynos ar savisaugos reakcijas. Visoje žmogaus odoje yra receptorių, tačiau įvairiose žmogaus kūno dalyse jie pasiskirstę nevienodai. Pavyzdžiui, pirštuose skiriamoji erdvinė geba yra kur kas didesnė lyginant su kitomis kūno vietomis. Lytėjimo pojūtis ypač yra svarbus žmonėms, netekusiems regos. Tačiau šis pojūtis svarbus ir matantiesiems -
taktilinė sistema suteikia mums informaciją per lietimą (pirmiausia per odą), o tai turi įtakos elgesio formavomuisi ir leidžia pajusti įvairius pojūčius.

Taktilinis stimuliavimas moko vaiką panaudoti savo ranką kaip lytėjimo ir griebimo organą, pajusti malonius ir nemalonius pojūčius, juos skirti, lavina pirmines rankų veiklos formas.


Lavinimo sritys

  • Kalėdos
  • Lavinamas taktilinis jautrumas
  • Nuramina emocijas
  • Smulkioji motorika
  • Vystoma vaizduotė ir išradingumas

Rekomenduojamas amžius

  • 2 m. +

Papildoma informacija

Kiekis

120 g

Medžiaga

Masė yra netoksiška ir saugi vaikams, pagaminta iš polimerinės medžiagos Resin.

Žymos

Manome, kad jus taip pat galėtų sudominti

4,20 3,00