Pasidaryk pats „Monstriukas“

Kam nepatinka monstriukai? Juos labai prasminga kurti įvairiom priemonėm, kad išgyvent galimas baimes, kad susikurti linksmą draugą, kad suskurti darbelį, kuri su pasididžiavimu rodysite brangiems žmonėms.

Nepasisekti negali, kad rinkinyje tūno:

  • naminio plastilino (miltai, druska, actas, natūralus eterinis aliejus, maistiniai dažai) šmotelis
  • pūkuotos vielutės (rankelėms, kojelėms, čiuptuvams, plaukams, snargliams…?:))
  • Googly eyes akytės (daugiau, nei 2, nes monstrai gali būti daaugiaakiai ir veizėti iš įvairių kūno dalų ;))
  • spalvoti pagaliukai, tapti galūnėmis, o galbūt aptvarui, iš kurio monstriukui nepasprukti ir palovyn ar spintos nelysti 😉

Dovanokitės sau, neškite dovanų draugui ir turėkite prasmingą, kūrybinę, dūšią bei rankeles džiuginančią veiklą!


Sensorinės priemonės

Lytėjimo impulsai yra formuojami per odą, kuri turi lytėjimo receptorius - nervai esantys po oda ir sudaro taktilinę sistemą. Odos receptoriai reaguoja į šaltį ir karštį, į slėgį, skiriame švelnų prisilietimą nuo paspaudimo, skausmo. Taktilinė sistema vaidina didelį vaidmenį suvokiant aplinkinį pasaulį, jos dėka jaučiame savigynos ar savisaugos reakcijas. Visoje žmogaus odoje yra receptorių, tačiau įvairiose žmogaus kūno dalyse jie pasiskirstę nevienodai. Pavyzdžiui, pirštuose skiriamoji erdvinė geba yra kur kas didesnė lyginant su kitomis kūno vietomis. Lytėjimo pojūtis ypač yra svarbus žmonėms, netekusiems regos. Tačiau šis pojūtis svarbus ir matantiesiems -
taktilinė sistema suteikia mums informaciją per lietimą (pirmiausia per odą), o tai turi įtakos elgesio formavomuisi ir leidžia pajusti įvairius pojūčius.

Taktilinis stimuliavimas moko vaiką panaudoti savo ranką kaip lytėjimo ir griebimo organą, pajusti malonius ir nemalonius pojūčius, juos skirti, lavina pirmines rankų veiklos formas.


Lavinimo sritys

  • Formuojami komunikaciniai igūdžiai
  • Smulkioji motorika
  • Vystoma vaizduotė ir išradingumas

Rekomenduojamas amžius

  • 2 m. +

Papildoma informacija

Žymos

Manome, kad jus taip pat galėtų sudominti

Naminio plastilino rinkinys

Naminio plastilino rinkinys
19,90 17,60
-12%
19,90 17,60
5,90