- Pradžia
- Kūrybiškumas
- Lobių paieška
Lobių paieška
Šiandien valandą stebėjau, kaip septynmetė dukra su minimaliu kiekiu kantrybės kepurnėjasi su šia priemone:) Noras surasti dar vieną brangakmenį nepaleido nei sekundei ir skatino bandyti vėl ir vėl iškalti, ištirpdyti dar vieną taip trokštamą lobį:)
Nepakartojama priemonė, skatinanti siekti tikslo, ugdanti kantrybę, koncentraciją, judesių tikslumą, smulkiąją motoriką, loginį ir erdvinį mąstymą bei žinoma, dovanojanti begale daug džiaugsmo, pasiekus tikslą – išlupus dar 1 lobį. O brangakmenių – stiklo akmenukų ir kriauklių pavidalu viso net 17! Tikrai pravers įvairiems siužetiniams žaidimams arba bus puiki dovana net septyniolikai draugų:) Vaikai – jie daikteliautojai!
Rinkinį sudaro:
1 gipsinė plytelė, kurioje slypi 17 brangakmenių,
1 plaktukas su lenktu antgaliu,
1 kaltukas,
1 šepetėlis, dulkėms nuvalyti.
Brangakmeniai išlaisvinami kalant plytelę. Ji puikiai sugeria vandenį ir minkštėja, tad susidūrus su keblumais, visad galite užpilti ant jos nedidelį kiekį vandens 😉
Kūrybiškumas
Kūrybiškumas, kaip asmenybės savybę galima apibrėžti kaip atvirumą naujai patirčiai, savarankiškumą, lankstumą, dinamiškumą, originalumą. Ši savybė iš dalies yra įgimta, tačiau gali būti ugdoma ir skatinama.Kūrybiškumo lavinimas vaikui yra būtinas tam, kad susiformuotų ir lavėtų įgūdžiai prisitaikyti prie nuolat ir greitai kintančios aplinkos.
Maži vaikai žavi savo laisvumu ir spontaniškumu, gebėjimu fantazuoti ir kurti. Tačiau augdami jie vis dažniau verčimi laikytis griežtų taisyklių, suaugę ne tik pasiūlo įvairių užduočių, žaidimų, bet ir išsamių instrukcijų, kaip jas atlikti.
Kūrybingumą ypač žlugdo nuolatinis žinių ir informacijos taikymas sprendžiant problemas pagal gerai „atidirbtus“ algoritmus ir klaidos baimė. Kiekvienam vaikui turi būti sudaryta galimybė kurti, nes vaikai iš prigimties yra smalsūs ir mėgsta eksperimentuoti.
Kūrybiškumui ugdyti reikalinga:
- turtinga, įvairi aplinka, skatinanti tyrinėti, eksperimentuoti ir kurti;
- demokratiški aplinkinių santykiai;
- tam tikra autonomija, savarankiškumas ir laisvo pasirinkimo galimybė.
Šioje kategorijoje esantys žaislai ir priemonės gali būti panaudojami įvairiai, suteikia galimybę vaikui juose matyti tai, ką jis nori.
Stalo žaidimai
Smulkioji motorika
Rankų žaidimai, skirti smulkiosios motorikos lavinimui didina galvos smegenų žievės aktyvumą, todėl gerėja ne tik vaikučio kalbėjimas, bet ir klausa, rega, dėmesio koncentracija. Nuo ankstyvos vaikystės pirščiukais čiupinėdami skirtingas tekstūras, liesdami formas, atlikdami pratimus, mažieji išmoksta ilgiau išlaikyti dėmesį, taip tobulėja jų mąstymas, skatinama kalba.Įvairūs šioje žaislų ir priemonių kategorijoje esantys rankų žaidimai - ir puiki pramoga, ir efektyvus būdai, skatinantys vaiką kalbėti, padedantys visapusiškai vystytis.
Lavinimo sritys
- Formuoja laimės pojūtį :)
- Koordinacija
- Skatinamas tikslo siekimas
- Smulkioji motorika
- Ugdoma koncentracija ir kantrybė
- Vystoma vaizduotė ir išradingumas