Lavos lempa

Lavos lempa – dar mano vaikystės atsipalaidavimo ir vaizduotės priemonė – atkeliavo ir į mano vaikų kasdieną. Atkeliavo ir kaipmat prigijo. Niekas taip neužburia ir neatpalaiduoja, kaip akvariumo ir lavos lempos stebėjimas. Išilusio vaško burbuliukai lėtai kylą, susilieja į didesnius burbuliukus, vėl atsiskiria.

Be galo terapinga kurti tų burbuliukų istorijas, įgarsinti juos arba, skaityti vakaro pasakas, įsijungus lavos lempą.

Fantastinė dovana kiekvienams, ugdymo įstaigos slenkstį nuo rudens žengiančiam. Obuolių pyragas + lavos lempa fone, sutikite, skamba jaukiai net kalbant apie rudenį 😉

Lempos apšvietimo intensyvumas reguliuojamas.

Turimos violetinės spalvos lempos.

Dėmesio, lavos lempos korpusas įkaista. Esant mažesniems vaikams – lempą laikykite aukščiau. Su ūgesniais vaikais aptarkite saugumo reikalus.


Kūrybiškumas

Kūrybiškumas, kaip asmenybės savybę galima apibrėžti kaip atvirumą naujai patirčiai, savarankiškumą, lankstumą, dinamiškumą, originalumą. Ši savybė iš dalies yra įgimta, tačiau gali būti ugdoma ir skatinama.

Kūrybiškumo lavinimas vaikui yra būtinas tam, kad susiformuotų ir lavėtų įgūdžiai prisitaikyti prie nuolat ir greitai kintančios aplinkos.
Maži vaikai žavi savo laisvumu ir spontaniškumu, gebėjimu fantazuoti ir kurti. Tačiau augdami jie vis dažniau verčimi laikytis griežtų taisyklių, suaugę ne tik pasiūlo įvairių užduočių, žaidimų, bet ir išsamių instrukcijų, kaip jas atlikti.

Kūrybingumą ypač žlugdo nuolatinis žinių ir informacijos taikymas sprendžiant problemas pagal gerai „atidirbtus“ algoritmus ir klaidos baimė. Kiekvienam vaikui turi būti sudaryta galimybė kurti, nes vaikai iš prigimties yra smalsūs ir mėgsta eksperimentuoti.

Kūrybiškumui ugdyti reikalinga:
- turtinga, įvairi aplinka, skatinanti tyrinėti, eksperimentuoti ir kurti;
- demokratiški aplinkinių santykiai;
- tam tikra autonomija, savarankiškumas ir laisvo pasirinkimo galimybė.

Šioje kategorijoje esantys žaislai ir priemonės gali būti panaudojami įvairiai, suteikia galimybę vaikui juose matyti tai, ką jis nori.


Lavinimo sritys

  • Formuojamas kūrybiškumas
  • Nuramina emocijas
  • Vystoma vaizduotė ir išradingumas

Rekomenduojamas amžius

  • 2 m. +

Papildoma informacija

Žymos

21,90