„Labai alkanas vikšrelis“ knyga + DIY

„Labai alkanas vikšrelis“, 1969 m.  Ericos Carle iliustruota ir parašyta klasika. Knygelėje yra vikšras, kuris valgo įvairiausius maisto produktus, prieš pradėdamas mokytis ir tapdamas drugeliu.

Kodėl kūrinys toks užburiantis? Vaikų psichoterapeute E.Petrauskaitė atsako paprastai: „…nes E. Carle moka labai įdomiai papasakoti dvimečiams ir trimečiams“. Iš mūsų namų patirties, knygelė vienodai užburia ir dvimečius-trimečius, ir penkiamečius 🙂 Ją perskaičius, o naujojo leidimo puslapiai jau savaime yra interaktyvūs, norisi eiti ir kurti tą vikšrelį – drugelį. Piešti, vaidinti, lipdyti.

Šiame rinkinyje su knygele keliaus naminio plastilino (žalio ir rausvo šmoteliai) / pūkuotų vielučių / akyčių rinkinukas, kad perskaitę knygelę galėtumėte nusilipdyti savo labai alkaną vikšrelį – ir liesą, ir storą, ir išvaidinti įvairius jam maitinamus dalykus ir aptarti, kodėl šeštadienį prisivalgius tiek visko skirtingo bei saldaus vikšreliui naktį labai skaudėjo pilvelį. O sekmadienį – sukrimtus žalią lapą, jam smarkiai pagerėjo 🙂

Išžaidus su nulipintu vikšreliu, vėliau užteks plastilino ir jam sparnelius prilipinti 🙂  Vikšrelį užklokite skarele – tai jo kokonas. Jame vikšras praleis nuo kelių savaičių iki 10 mėnesių! Pavaidinkite kaip ilgai laukiate. Tuomet atidenkite ir ant kartono pagrindo nulipinkite liauną drugelio kūnelį ir prilipinkite sparnelius. Juos papuoškite įvairiom kruopom, makaronais, sagomis ir kt.

Kaip atrodo knygos puslapiai galite žvilgterėti čia.

Įdomios skaidrės „nuo kiaušinėlio iki drugelio“ įsikūrusios čia.

Video, kaip vikšras virsta įstabiu drugeliu, – šičia.

Rinkinukas puikiai pravers ilgoje kelionėje; neštis prasmingoms dovanoms dvimečiams – trimečiams-keturmečiams.


Kūrybiškumas

Kūrybiškumas, kaip asmenybės savybę galima apibrėžti kaip atvirumą naujai patirčiai, savarankiškumą, lankstumą, dinamiškumą, originalumą. Ši savybė iš dalies yra įgimta, tačiau gali būti ugdoma ir skatinama.

Kūrybiškumo lavinimas vaikui yra būtinas tam, kad susiformuotų ir lavėtų įgūdžiai prisitaikyti prie nuolat ir greitai kintančios aplinkos.
Maži vaikai žavi savo laisvumu ir spontaniškumu, gebėjimu fantazuoti ir kurti. Tačiau augdami jie vis dažniau verčimi laikytis griežtų taisyklių, suaugę ne tik pasiūlo įvairių užduočių, žaidimų, bet ir išsamių instrukcijų, kaip jas atlikti.

Kūrybingumą ypač žlugdo nuolatinis žinių ir informacijos taikymas sprendžiant problemas pagal gerai „atidirbtus“ algoritmus ir klaidos baimė. Kiekvienam vaikui turi būti sudaryta galimybė kurti, nes vaikai iš prigimties yra smalsūs ir mėgsta eksperimentuoti.

Kūrybiškumui ugdyti reikalinga:
- turtinga, įvairi aplinka, skatinanti tyrinėti, eksperimentuoti ir kurti;
- demokratiški aplinkinių santykiai;
- tam tikra autonomija, savarankiškumas ir laisvo pasirinkimo galimybė.

Šioje kategorijoje esantys žaislai ir priemonės gali būti panaudojami įvairiai, suteikia galimybę vaikui juose matyti tai, ką jis nori.


Knygos

Šioje lentynoje nugulusios visos "Strazdanėlių" leidyklos - UAB "Muzikija" knygelės ir muzika. Su jomis auga mūsų namų vaikai ir neapsakomai džiaugias mano širdis, kad dabar galime suteikti galimybę visas jas - neapsakomai gražias, muzikalias, pažintines, žodyną plečiančias ir pamokančias - pasiekti ir lavinuvaika.lt lentynose ;)


Lavinimo sritys

  • Formuojamas kūrybiškumas
  • Formuojami komunikaciniai igūdžiai
  • Smulkioji motorika
  • Vystoma vaizduotė ir išradingumas

Rekomenduojamas amžius

  • 2 m. +

Papildoma informacija

Rinkinyje rasite

Knygelę "Labai alkanas vikšrelis"
Naminio plastilino šmotelius (žalią ir rausvą)
2 pukuotas vielutes ir kelias akutes.

Žymos

Manome, kad jus taip pat galėtų sudominti

Naminio plastilino rinkinys

Naminio plastilino rinkinys
19,90 17,60
-12%
19,90 17,60
9,90