Kūrybinė dėžė „Velykos“

Veikiame ne tik kaip elektroninė lavinamųjų priemonių krautuvė, bet ir kaip pusdienio darželio programos „mama + vaikas“ organizatoriai „Basa pieva“ darželyje. Ir čia mes tiek visko smagaus ir puikaus prikurpiame, kad kaskart kyla nenumaldomas noras viskuom su visais pasidalinti. Mes ir dalinamės, lavinuvaika.lt ir Basa pieva Facebook paskyrose 🙂

Vienok, žinome, koks apmaudas apima, kai jaučiate, jog idėja darbeliui-žaidimui jūsų bičiuliui tikrai patiks ir laikas kaip tik tam tinkamas, o priemonių…nėra. Vėliau tai vieną, tai kitą pamiršti susipirkti, laiko neatrandi darbui paruošti ir nugula begalės šaunių idėjų, jūsų bendro kūrybinio laiko stalčiuose gulėti..;)

Tad su kūrybingąja kolege Vilmute turim misiją – visus labiausiai Basos pievos pusdienukams patikusius darbelius ir visas gražiausiai besigaunančiais darbelių idėjas į vieną kūrybinę dėžę sudėti ir jūsų namams išsiųsti 😉

Pirmoji – debiutinė kūrybinė dėžė „Velykos“. Neriame žiūrėti kas gi jūsų laukia joje:

  1. Olyziuko gamybos rinkinys, kurį sudaro nailoninės kojinės (2 vnt.), Velykinės žolytės sėklų pakelis, maišelis pjuvenų, akytės, plunksnos, pūkuotos vielutės (padabinti Olyziukui, kol žolinė šukuosena užaugs ;)).
  2. Debesėlio su vaivorykšte gamybos rinkinys, kurį sudaro rankų darbo kartoninis lipnus debesėlis, spalvotos juostelės (vaivorykštės), spalvotos vatos gumulėlių  maišelis (debesėliui papuošti).
  3. Kiaušinių marginimo rinkinys, kurį sudaro putplasčio kiaušiniai (5vnt.), dažų rinkinys su teptuku, klijai, dažytų žirnių maišelis, dažytų ryžių maišelis.
  4. Kūrybinė dėžė, kuri taip pat turi panaudojimą! – virš dantuotos burnos išklijuojamos pridedamos akytės – „laba diena, Monstriuk, tu visai nebaisus!“ Monstriukas bičiulio maitinamas pridedamais „gerumą skatinančiais saldainiukais“ – pom poms’ais 😉
  5. Staigmenėlė! Ji bus taktilinė. Tiek teatskleisime 😉

+ Išsamios instrukcijos su darbelio rezultato vaizdais prie kiekvienos užduoties.

Tikimės ir tikime, kad kūrybinė dėžė dovanos jums daug gražių akimirkų drauge, begalę šaunių darbelių, papuošiančių jūsų ir mylimų žmonių (ypač babyčių:)) namus ir / arba taps puikia dovana kūrybingam draugui!

 


Kūrybiškumas

Kūrybiškumas, kaip asmenybės savybę galima apibrėžti kaip atvirumą naujai patirčiai, savarankiškumą, lankstumą, dinamiškumą, originalumą. Ši savybė iš dalies yra įgimta, tačiau gali būti ugdoma ir skatinama.

Kūrybiškumo lavinimas vaikui yra būtinas tam, kad susiformuotų ir lavėtų įgūdžiai prisitaikyti prie nuolat ir greitai kintančios aplinkos.
Maži vaikai žavi savo laisvumu ir spontaniškumu, gebėjimu fantazuoti ir kurti. Tačiau augdami jie vis dažniau verčimi laikytis griežtų taisyklių, suaugę ne tik pasiūlo įvairių užduočių, žaidimų, bet ir išsamių instrukcijų, kaip jas atlikti.

Kūrybingumą ypač žlugdo nuolatinis žinių ir informacijos taikymas sprendžiant problemas pagal gerai „atidirbtus“ algoritmus ir klaidos baimė. Kiekvienam vaikui turi būti sudaryta galimybė kurti, nes vaikai iš prigimties yra smalsūs ir mėgsta eksperimentuoti.

Kūrybiškumui ugdyti reikalinga:
- turtinga, įvairi aplinka, skatinanti tyrinėti, eksperimentuoti ir kurti;
- demokratiški aplinkinių santykiai;
- tam tikra autonomija, savarankiškumas ir laisvo pasirinkimo galimybė.

Šioje kategorijoje esantys žaislai ir priemonės gali būti panaudojami įvairiai, suteikia galimybę vaikui juose matyti tai, ką jis nori.


Lavinimo sritys

  • Formuojamas kūrybiškumas
  • Formuojami komunikaciniai igūdžiai
  • Smulkioji motorika
  • Vystoma vaizduotė ir išradingumas

Rekomenduojamas amžius

  • 2 m. +

Papildoma informacija

Žymos

20,00