Kūrybinė dėžė „Pabiriukai“

Oj, draugyčiai, jūs tik pažiūrėkite kiek visko puikaus nugulė į mūsų „Pabiriukų“ dėžę!

  1. Rinkinukas pop-corniniam aviukui pasiruošti 🙂 Keliaukite išsikepti pop-corno iš pridėtų kukurūzų grūdų. Išsikepę ir pasmaguriavę, dėkite saują spragėsių į pridedamą maišelį ir užriškite galus. Tai bus aviuko kūnas. Tuomet ant maišelio vidurio klijuokite pridedamą aviuko galvytę, ausytes, akeles, kirpčiukus 🙂 (vatos gumulėlius). Štai toks pop-corninis avinukas taps puikia dovana draugui arba linksmu kompanjonu „juodai dienai“, kai pasmaguriauti nėra kuo 😉

 

 

 

 

 

 

 

2. Širdelės trafaretas tai meno forma, kuri negali nepavykti! O kai pavyksta, kūrėjo pasitikėjimas kilstelna iki palubių. Labai gera kaskart prasieit pro išeksponuotą ant šaldytuvo, kambario sienos savo kūrinį ir juo pasigrožėti. Tuomet kurti norisi vis daugiau ir daugiau! Rinkinuką sudaro: širdies formos trafaretas, baltas kartonas (ant kurio dedamas trafaretas), raudonas ir baltas guašas (pamiksuokite spalvas, dėliokite paskiras spalvas, eksperementuokite!), kempinėlės (taip taip, dažus ant trafareto tapšnojama kempinėle). Be galo smagu!

 

3. Lipnios plėvelės paukščiukas. Be galo įtraukiantis ir terapingas darbelis! Į rinkinį įeina paukščiuko ant lipnios plėvelės trafaretas. Atklijavę apsauginę plėvelę, paukščiuką puoškite barstydami pridedamais rožinės ir mėlynos spalvos dekoratyviniais smėliukais, klijuokite pridedamas spalvingas plunksneles, akelę. O užbaigę, kabinkite darbelį ant lango ir pasveikinkite sugrįžusius paukščius!

 

4.  Siuvinėjimai.  Siuvinėjimas, vienas iš efektyviausių pratimų, miklinančių pirštelius – lavinančių smulkiąją motoriką, didinančių koncentracijos įgūdžius. Ne veltui tai yra vienas iš Montessori pedagogikos pratimų. Ir, stebėtina, bet ši veikla magiškai įtraukia tiek vietoje nenustygstančią trimetę, tiek romesnį šešiametį!

O kai siuvinėjimui pasiūlomi įtraukiantys paveiksliukai…papuošti juos įvairių spalvų siūlais ir praverti visas skylutes be galo knietės, pažadame! ? Į kūrybinės dėžės rinkinį įeina 2 paveiksliukai (širdis ir mėnulis), 2 skirtingų spalvų siūlai ir 2 saugios vaikiškos adatos.

Jūs galite išsirinkti kitus 2 paveiksliukus iš „Kosmosas“ arba „Vaivorykštė“ siuvinėjimo rinkinių. Komentarų laukelyje, esančiame pirkimo žingsnyje, duokite mums žinoti apie savo pasirinkimą.

 

5. Pabiriukų dėžė.  Nukirpę dėžės dangtį, turėsite puikų pagrindą, ant kurio jūsų laukia pasibarstymo žaidimai. O žaisite su pridedamu visu 1 kg spalvintų žirnių, 2 gyvūnų figūrėlėm (parenkamos atsitiktiniu būdu) ir beržo tošelėm. Bus daug šaunių istorijų prikurta! 🙂

6. Na ir taktilinė staigmenėlė, kaip be jos! 🙂

Linkime jums nepaprastai daug gražių ir prasmingų akimirkų dirbant šią dėžė 🙂 Ir neabejotinai, tai bus tiesiog fantastinė, išskirtinė kūrybinė dovana mylimam draugui!

 

 


Kūrybiškumas

Kūrybiškumas, kaip asmenybės savybę galima apibrėžti kaip atvirumą naujai patirčiai, savarankiškumą, lankstumą, dinamiškumą, originalumą. Ši savybė iš dalies yra įgimta, tačiau gali būti ugdoma ir skatinama.

Kūrybiškumo lavinimas vaikui yra būtinas tam, kad susiformuotų ir lavėtų įgūdžiai prisitaikyti prie nuolat ir greitai kintančios aplinkos.
Maži vaikai žavi savo laisvumu ir spontaniškumu, gebėjimu fantazuoti ir kurti. Tačiau augdami jie vis dažniau verčimi laikytis griežtų taisyklių, suaugę ne tik pasiūlo įvairių užduočių, žaidimų, bet ir išsamių instrukcijų, kaip jas atlikti.

Kūrybingumą ypač žlugdo nuolatinis žinių ir informacijos taikymas sprendžiant problemas pagal gerai „atidirbtus“ algoritmus ir klaidos baimė. Kiekvienam vaikui turi būti sudaryta galimybė kurti, nes vaikai iš prigimties yra smalsūs ir mėgsta eksperimentuoti.

Kūrybiškumui ugdyti reikalinga:
- turtinga, įvairi aplinka, skatinanti tyrinėti, eksperimentuoti ir kurti;
- demokratiški aplinkinių santykiai;
- tam tikra autonomija, savarankiškumas ir laisvo pasirinkimo galimybė.

Šioje kategorijoje esantys žaislai ir priemonės gali būti panaudojami įvairiai, suteikia galimybę vaikui juose matyti tai, ką jis nori.


Lavinimo sritys

  • Formuojamas kūrybiškumas
  • Formuojami komunikaciniai igūdžiai
  • Smulkioji motorika
  • Vystoma vaizduotė ir išradingumas

Rekomenduojamas amžius

  • 2 m. +

Papildoma informacija

Žymos

Manome, kad jus taip pat galėtų sudominti

25,00