Kūrybinė dėžė „Darbščiosios rankelės“

UH! Su šiąja kūrybinė dėže 2-7 m. bičiulių rankelės tiiikrai bus įdarbintos. O pirštai, kaip žinia – tiesiausias tiltelis iki smegenų: dirba pirštai – dirba smegenys. Smulkiosios motorikos svarba!

Kviečiame kištelt nosį į šią kūrybine dėžę ir įsitikinti, kad kartu su motorika, šoktels ir jūsų bičiulio kūrybiškumas, vaizduotė 🙂

Kūrybinės dėžės „Darbščiosios rankelės“ turinys:

  1. Pati dėžė, kurią puošia 3 monstriukai: pasikalbėk su tėveliais apie savuosius monstriukus: „ar yra vietelės, kuriose tavo manymu jie gyvena? Ar jie tave gąsdina? Suprantu, vaikystėje ir aš tokius turėjau. Bet paskui prisijaukinau. Paėmiau spalvotus šiaudelius ir juos užkutenau ;)“ Taip kūrybinė dėžė ir siūlo – užkutenti savuosius monstriukus su spalvotais šiaudeliais. „Matai, ant dėžės monstriukų skylutes? Pakaišom ten šiaudelius. Kuti-kuti, hahahaha!“ 🙂
  2. Mėnulis iš dekoratyvinio smėlio ir fosforinių lipdukųJūsų bičiuliui neabejoootinai labai patiks susikurt savąjį mėnulį. Šio darbelio žingsniai visi puikūs! Ir lipinti fosforinius lipdukus ant lipnaus apskrito pagrindo; ir bert blizgų dekoratyvinį smėlį ant jo; ir nuberti viską bei bėgti su su mama/tėčiu į tamsią vietelę tikrinti, kaip šviečia fosforiniai mėnulio krateriai ?
  3. Sraigė Olaiva iš gigantiškos makaroninės kriauklės ir puriojo plastilino. Sraigei labai patinka apsigyventi įvairiose vietose (ypač mamos vazonuose) ir…plepėti. Tėveliai, būtiniausiai prakalbėkite sraigės balsu (kad ir koks jis būtų). Vaikai iki 6 m. neatskiria tikro nuo išgalvoto ir jūs nustebsite, kaip lengvai jūsų bičiulis įsitrauks į pokalbį su įvairiais personažais; kiek visko pripasakos ir atskleis. Kur kas daugiau, nei tėveliams, patikėkite…;)
  4. Turiu laivelį mažą rinkinukas. Uoj, visi visi, neabejingi vandeniui, tikrai bus pavergti šio darbelio! Kviečiame susimeistrauti laivelį, griebti pridedamą kamštinį piratuką ir keliauti į vonią, taziką, tvenkinį ar bet kokią kitą „vandeningą“ vietą lobių ieškoti. O lobiai galėtų būti…į šią kūrybinę dėžę pridedamas ir vandens balionėlių strypelis, su kuriuo tik švyyyyst ir pripilsite vandens į net 30 spalvotų vandens balionėlių! O gal tai  bus „bambioškės“, atakuojančios piratų laivą? Trumpai tariant, reikalų bus 😉
  5. Zuikio žaidimėlis iš puodelių. Popieriniai puodeliai iš esmės kviečia kažką smagaus su jais nuveikti: tai bokštelį pasistatyti, tai išpiešt, aplipint. Šis  rinkinukas apima 2 smagumus: 1. suskurti iš pridėtų dalių smagų „puodelinį“ zuikį. 2. susikurti žaidimą. Bus daug HIP ir HOP! 🙂
  6. Staigmenėlė! Ji bus taktilinė. Tiek teatskleisime 😉

+ Išsamios instrukcijos su darbelio rezultato vaizdais prie kiekvienos užduoties.

Atlikdamas tokio pobūdžio darbelius vaikas labai greitai „perpranta“, kad viską gali susikurti pats iš…bet ko! Puiki kūrybinė reabilitacija išbaigtų žaislų apkrautiems namams!

Tikimės ir tikime, kad kūrybinė dėžė dovanos jums daug gražių akimirkų drauge, begalę šaunių darbelių, papuošiančių jūsų ir mylimų žmonių (ypač babyčių:)) namus ir / arba taps puikia dovana kūrybingam draugui!

 

 


Kūrybiškumas

Kūrybiškumas, kaip asmenybės savybę galima apibrėžti kaip atvirumą naujai patirčiai, savarankiškumą, lankstumą, dinamiškumą, originalumą. Ši savybė iš dalies yra įgimta, tačiau gali būti ugdoma ir skatinama.

Kūrybiškumo lavinimas vaikui yra būtinas tam, kad susiformuotų ir lavėtų įgūdžiai prisitaikyti prie nuolat ir greitai kintančios aplinkos.
Maži vaikai žavi savo laisvumu ir spontaniškumu, gebėjimu fantazuoti ir kurti. Tačiau augdami jie vis dažniau verčimi laikytis griežtų taisyklių, suaugę ne tik pasiūlo įvairių užduočių, žaidimų, bet ir išsamių instrukcijų, kaip jas atlikti.

Kūrybingumą ypač žlugdo nuolatinis žinių ir informacijos taikymas sprendžiant problemas pagal gerai „atidirbtus“ algoritmus ir klaidos baimė. Kiekvienam vaikui turi būti sudaryta galimybė kurti, nes vaikai iš prigimties yra smalsūs ir mėgsta eksperimentuoti.

Kūrybiškumui ugdyti reikalinga:
- turtinga, įvairi aplinka, skatinanti tyrinėti, eksperimentuoti ir kurti;
- demokratiški aplinkinių santykiai;
- tam tikra autonomija, savarankiškumas ir laisvo pasirinkimo galimybė.

Šioje kategorijoje esantys žaislai ir priemonės gali būti panaudojami įvairiai, suteikia galimybę vaikui juose matyti tai, ką jis nori.


Lavinimo sritys

  • Formuojamas kūrybiškumas
  • Smulkioji motorika
  • Vystoma vaizduotė ir išradingumas

Rekomenduojamas amžius

  • 2 m. +

Papildoma informacija

Žymos

20,00