Kūdikio kraitelis

Jei ieškote prasmingos dovanos į pasaulį įžengusiam stebukliukui, tebūna tai sensorinių pagalvėlių ir rankų darbo veltinių žaisliukų rinkinys.

Sensorinės, skirtingų užpildų – manų, grikių kruopų, žirnių ir pupelių pagalvėlės stimuliuos jūsų kūdikiuko-vaikiuko sensorinius pojūčius, bus įdomios liesti, suspausti, pasiekti, pakramtyti, numesti.

Dėkite pagalvėles ant skirtingų vaikiuko kūno dalių, įvardykite kokius pojūčius pagalvėlės galėtų suteikti: minkšta, grublėta, lengva, sunkiau, sunku. Padėkite vaikiukui vaikščioti per pagalvėles – masažuoti padukus, balansuoti.

Žaiskite tokį žaidimą įdainuojant:

„Paimu pagalvėle ir metu (paleidžiate iš viršaus į apačią pagalvėlę) x 2

Ant (vaikiuko vardas) kojytės ją dedu…“

Toliau dainuojama iš naujo ir vardinamos vis skirtingos kūno vietos, ant kurių dedamos pagalvėlės „ant galvelės, rankelės, delniuko, petuko, pilvuko“ ir t.t.

Taip susipažįstama su kūno dalimis, stimuliuojami pojūčiai, mankštinamos smegenėlės.

Pagalvėlių užvalkaliukai pasiūlyti iš medvilnės.

Rankų darbo veltiniai pakabinami žaisliukai (5 vnt.), taps puikia vizualine stimuliacija virš vystymo staliuko, vežime, virš lovelės. Natūralus pluoštas – vilna, sušildo tiek jutimiškai, tiek dvasiškai. Gražūs, teigiami, kontrastingų ir ryškių spalvų žaisliukai tikrai bus labai mieli, malonūs liesti, pakandžioti, pasiekti ropinėjant.

Žaisliukų ir pagalvėlių rinkinukas nugulė dailioje dėželėje (matysite galerijos foto). Gausit ir dovanokit 😉

 


Taktilinės priemonės

Lytėjimo impulsai yra formuojami per odą, kuri turi lytėjimo receptorius - nervai esantys po oda ir sudaro taktilinę sistemą. Odos receptoriai reaguoja į šaltį ir karštį, į slėgį, skiriame švelnų prisilietimą nuo paspaudimo, skausmo. Taktilinė sistema vaidina didelį vaidmenį suvokiant aplinkinį pasaulį, jos dėka jaučiame savigynos ar savisaugos reakcijas. Visoje žmogaus odoje yra receptorių, tačiau įvairiose žmogaus kūno dalyse jie pasiskirstę nevienodai. Pavyzdžiui, pirštuose skiriamoji erdvinė geba yra kur kas didesnė lyginant su kitomis kūno vietomis. Lytėjimo pojūtis ypač yra svarbus žmonėms, netekusiems regos. Tačiau šis pojūtis svarbus ir matantiesiems -
taktilinė sistema suteikia mums informaciją per lietimą (pirmiausia per odą), o tai turi įtakos elgesio formavomuisi ir leidžia pajusti įvairius pojūčius.

Taktilinis stimuliavimas moko vaiką panaudoti savo ranką kaip lytėjimo ir griebimo organą, pajusti malonius ir nemalonius pojūčius, juos skirti, lavina pirmines rankų veiklos formas.


Lavinimo sritys

  • Akių koordinacija
  • Lavinamas taktilinis jautrumas
  • Nuramina emocijas
  • Riešo raumenų miklumas
  • Sensorinė stimuliacija

Rekomenduojamas amžius

  • 6 mėn. +

Papildoma informacija

Rinkinį sudaro

4 pagalvėlės su manų, grikių, žirinių ir pupelių užpildais
5 veltiniai žaisliukai su sintepono užpilu. Vaivorykštė, debesėlis, saulytė, 2 lašeliai

Žymos

Manome, kad jus taip pat galėtų sudominti

18,90