Kinetinio smėlio rinkinys „Dinozaurai“

Penkiametė, įgavus dovanų šį rinkinį, „nepadauginant“, apie 2 valandas pražaidė, nes su juoju reikalų apstu 🙂

  • Patyrinėti patį smėlį. Kaip jis susilipdo, kaip spustelėjus lėtai byra į šonus, kaip fantastiškai – terapiškai pjaunasi.
  • Pakočioti smėlį su pridedamais voleliais​, padaryti dinozaurų fosilijas iš pridedamų formelių – tobulos formos, tobulos!
  • Surinkti triceratopso ir tiranozauro modelius ir pasinerti į siužetinį žaidimą

Juk sakiau, reikalų būta! 🙂

Rinkinyje rasite:
– iki 0,5 kg kinetinio smėlio
– 4 spalvingos didelės dinozaurų formos
–  volas su 2 keičiamais būgnais
– 2 x dinozaurų fosilija surinkimui
– plastikinė dėžė žaidimui. Išmatavimai: 47 x 34 cm, gyliis –   apytiksliai. 7 cm

Kinetinis smėlis nelimpa prie rankų, nesubyra, krentant tįsta, byra iš lėto, lengvai keičia formą. Drėgnas, bet nedžiūsta, nekeičia savo savybių ir netepa rankų, tinka naudoti viduje. Saugus, tinka naudoti vaikų darželiuose, taip pat su šviesos stalais, atitinka saugumo sertifikatą EN71. Vysto kūrybiškumą, didina koncentraciją, žaidimas su smėliu veikia terapiškai.

 


Taktilinės priemonės

Lytėjimo impulsai yra formuojami per odą, kuri turi lytėjimo receptorius - nervai esantys po oda ir sudaro taktilinę sistemą. Odos receptoriai reaguoja į šaltį ir karštį, į slėgį, skiriame švelnų prisilietimą nuo paspaudimo, skausmo. Taktilinė sistema vaidina didelį vaidmenį suvokiant aplinkinį pasaulį, jos dėka jaučiame savigynos ar savisaugos reakcijas. Visoje žmogaus odoje yra receptorių, tačiau įvairiose žmogaus kūno dalyse jie pasiskirstę nevienodai. Pavyzdžiui, pirštuose skiriamoji erdvinė geba yra kur kas didesnė lyginant su kitomis kūno vietomis. Lytėjimo pojūtis ypač yra svarbus žmonėms, netekusiems regos. Tačiau šis pojūtis svarbus ir matantiesiems -
taktilinė sistema suteikia mums informaciją per lietimą (pirmiausia per odą), o tai turi įtakos elgesio formavomuisi ir leidžia pajusti įvairius pojūčius.

Taktilinis stimuliavimas moko vaiką panaudoti savo ranką kaip lytėjimo ir griebimo organą, pajusti malonius ir nemalonius pojūčius, juos skirti, lavina pirmines rankų veiklos formas.


Lavinimo sritys

  • Formuojamas kūrybiškumas
  • Nuramina emocijas
  • Smulkioji motorika
  • Vystoma vaizduotė ir išradingumas

Rekomenduojamas amžius

  • 3 m. +

Papildoma informacija

Žymos

Manome, kad jus taip pat galėtų sudominti

12,90