Kiaulės figūrėlė

Siužetiniai žaidimai, pagrinde prasidedantys nuo 3 m. yra galingiausias įrankis ne tik vaikų psichoterapeutų, bet ir tėvų rankose, kai…mokoma juo naudotis. Leiskite vaikui pilnai „statyti“ siužetinį žaidimą ir parinkti personažus. Žaiskite pagal vaiko taisykles, vietoj daiktavardžių naudokite daugiau veiksmažodžių. Mažiau kalbėkite, daugiau klausykite. Pasiūlykite apsikeisti vaidmenimis ir bičiuliui būti ne tik superherojumi, bet ir tuo, kurį jūs apginsite – formuosite saugumo jausmą. Ir atvirkščiai – jei vaiko personažas ieško kur pasislėpti, vieno žaidimo metu pats būkite tuo superherojumi, kuris apgina, paglosto, pamyluoja, o kito žaidimo metu pasiūlykite vaiko personažui tapti superherojumi – visus nugalėti – paauginti pasitikėjimą savimi ir savivertę.

Nustebsite, kaip niurktelėjęs į siužetinius žaidimus vaikas „atsiriša“. Čia viskas pagal jo norus ir viskas Tikra. Nebėra dažnai pamoralizuojančių tėvų, taisyklių, etiketo. Nustebsite, kiek visko sužinosite apie vaiko jausmus, jo baimes ir įvykius darželyje, pasitelkdami siužetinius žaidimus. Jei žaidimo metu atsiskleidė, kad iš bičiulio pasirinkto personažo kiti personažai šaiposi, paklauskite, kokias supergalias turi bičiulio personažas. Kai supergalios atsiskleis, besityčiojantys personažai AHtels, OHtels, nusilenks ir atsiprašys. Jei jums gausis taip išrišti žaidimą, kad bus „užkliudyta“ reikiama styga, o žaidimas „išrištas“ bičiulio naudai – besityčiojantys pamatys jo supergalias ir atsiprašys…tikėtina, kad šį žaidimą kurį laiką bičiulis prašys kas vakar sužaisti. Ir jūs žaisite, gydysite savo vaiką.

Yra tikimybė, kad žaidimo metu „suklupsite“, per daug siūlyste, kalbėsite, spėliosite, tuomet vaikas viską mes ir užsiims kažkuo kitu. Nenuleiskite rankų. Atsiprašykite, kad jums nesigavo pažaist, pasiūlykite pabandyti dar kartą šiandien, rytoj. Pasitelkite kantrybę, o vaisiai jums dovanos daug artumo ir, didelė tikimybė, daug savarankiškai išspręstų problemų.

Be abejonės, siužetiniuose žaidimuose gali dalyvauti bet kokie pasirinkti personažai – žaisliukai iš kinder siurprizų, minkšti žaislai, mašinytės ir lėlės, vienok, kai vaizduotė dar tik pradeda darbuotis, rekomenduojama rinktis personažiniams žaidimas figūreles, kurios yra kuo arčiau realybės. Vaikai lengviau indeksuos kokias savybes figūrėlėms priskirti ir kurią savo žaidimui pasirinkti.

Figūrėles integruokite į sensorinius žaidimus. Kruopos, smėlis, manų kruopos, šienas, samanos, žolė, pagaliukai, akmenukai, kaštonai, gilės, šilkiniai smėliai, naminiai plastilinai ir kitkas – paįvairins žaidimą ir suteiks jam įstabių taktilinių pojūčių.

Ar nemanote, kad siužetinis + sensorinis žaidimas yra 3-7 m. amžiaus žaidimo pagrindas?

 


Siužetiniai žaidimai

Siužetinių arba vaidmeninių žaidimų patraukliausias požymis yra jo lankstumas, plastiškumas. Šie žaidimai padeda įsijausti į tarpusavio santykius, suvaidinti situacijas, į kurias vaikas realiai papuola/ gali papulti. O tai ne tik sumažins įtampą, pavyzdžiui, prieš einant pas gydytoją, bet ir pasitarnaus užmezgant santykius su bendraamžiais.

Šių žaidimų herojais gali būti figūrėlės, už kuriuos kalba suaugęs ar vaikas. taip pat bet koks buitinis daiktas, naudojamas kaip žaislas.

Siužetiniai žaidimai – tai “emocijų mokykla“, prieinama kiekvienam vaikui.


Lavinimo sritys

  • Formuojamas kūrybiškumas
  • Formuojami komunikaciniai igūdžiai
  • Nuramina emocijas
  • Vaidybinių įgūdžių formavimas
  • Vystoma vaizduotė ir išradingumas

Rekomenduojamas amžius

  • 2 m. +

Papildoma informacija

Išmatavimai

ilgis 13-15 cm

Žymos

Manome, kad jus taip pat galėtų sudominti

4,20

Turime