Išdykusi abėcėlė

Mažųjų valdų abėcėlė ėmė išdykauti ir kiekviena raidė joje iškrečia vis kokią išdaigą. Todėl įgauna charakterį, padeda vaikui su ja suartėti. Kaip gi žaisti išdykusią abėcėlę?

Supažindinkite vaiką su raidele ir jos nuotykiu, užduodami nurodytą arba savo sugalvotą klausimą. Kas užlipo elniui ant galvos? [v]. Įsivaizduoji? Užlipti elniui ant galvos. Kas taip sugalvotų? Gal lipam ir mes? Hop, hop ir užlipom.

Pristatydami raidelę sakykite, pavyzdžiui: „raidelė M, sako [m:]”, t.y. atskirkite raidės pavadinimą nuo jos “tariamo” garso.
Daugiau informacijos apie tai kaip žaisti – ant rinkinio kortelių.

Pristatykite raideles nedidelėmis grupėmis, kurias tuoj pat, pamokos pabaigoje, galėtumėte sudėti į nuotaikingą, linksmą žodelį. Pavyzdžiui – “kva”, arba “bučkis”.

Rinkinį sudaro 32 kortelės su išdykusia raidele vienoje pusėje ir didžiąja bei mažąja raidėmis be iliustracijos antrojoje. 4 papildomos kortelės, pasakojančios, kaip žaisti su išdykusiomis raidelėmis, 32 klausimai, kurie padės supažindinti su raidelės nuotykiu, išdykusios pamokos-žaidinimo scenarijus, kuris padės Jums išmokti planuoti visas kitas pamokas-žaidinimus.


Didaktinės priemonės

Žaidimas yra savita vaiko pasaulio pažinimo forma. Žaisdamas vaikas išgyvena ir perpranta savo aplinkos gyvenimo reiškinius, savaip modeliuoja pasaulį, mokosi mąstyti. Aktyviai veikia jo vaizduotė, reiškiasi įvairios emocijos, formuojasi protinių veiksmų perėjimo į naują, aukštesnį etapą prielaida, tobulėja kalba.

Vaikų pažinimo gebėjimus (suvokimą, mąstymą, atmintį), labiausia lavina ir valingą dėmesį, kalbą ugdo, žodyną skatina klausą tobulina vadinamieji "didaktiniai" arba "mokomieji/ lavinamieji" žaidimai. Jie taip pat iš esmės reikšmingai veikia asmeninių savybių ugdymą, priežastinių ryšių suvokimą.

Didaktinius žaidimus galite atpažinti iš jų struktūrinių elementų: mokomasis (lavinamasis, didaktinis) tikslas (jis vaikams neatskleidžiamas), žaidybinė užduotis, taisyklės, veiksmai.


Lavinimo sritys

  • Atminties lavinimas
  • Formuojamas kūrybiškumas
  • Formuojami komunikaciniai igūdžiai
  • Raidžių pažinimas
  • Vystoma vaizduotė ir išradingumas

Papildoma informacija

Išmatavimai

Kortelių dydis – 10×10 cm.

Žymos

7,00

Neturime